Sallai Roland gólt szerzett a Schalke ellen a Bundesligában - videó

SC Freiburg - FC Schalke 04 Sports soccer Bundesliga Horizontal
17 April 2021, Baden-Wuerttemberg, Freiburg im Breisgau: Football: Bundesliga, SC Freiburg - FC Schalke 04, Matchday 29 at Schwarzwald-Stadion. Freiburg's Roland Sallai (r) in action against Schalke's Can Bozdogan (l). Photo: Tom Weller/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and/or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A magyar válogatott támadóval, Sallai Rolanddal a kezdőben felálló Freiburg a Bundesliga 29. fordulójában hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Schalke 04 csapatát, amelyik matematikailag még nem búcsúzott az élvonaltól, de a kiesése már biztosra vehető. Sallai csapata második gólját szerezte egy általa kiharcolt büntetőből. A címvédő Bayern München a BL-búcsút feledtetve egy nagyon jó mérkőzésen győzte le idegenben 3-2-re a Wolfsburg együttesét.

A Sallai Rolanddal a kezdőben felálló Freiburg a 28 forduló során mindössze 13 pontot szerző, utolsó helyen álló Schalkét fogadta. A gyakorlatilag biztos kiesőnek tekinthető vendégek ugyan szokás szerint igyekeztek bátran játszani, aminek az lett az eredménye, hogy egy gyors kontra végén Höler góljával már a 7. percben vezetett a Freiburg.

A 19. percben egy szöglet után a Schalke veterán csatára, Klaas-Jan Huntelaar sózott oda könyökkel egy nagyot Sallai tarkójára a bal kapufánál, amiért a holland kapott egy sárgát, a Freiburg pedig egy büntetőt, amit a magyar támadó higgadtan értékesített.

Ahogy az első, úgy a második féliőben is csupán öt percet kellett várni az első hazai gólra, ezt Günter szerezte. Sallai Roland remekül játszott, a magyar szélső hol a jobb-, hol a baloldalon tűnt fel, minden akcióban benne volt, és egy kis szerencsével gólpasszt is adhatott volna Günternek, aki a 74. percben így is megszerezte a maga második, csapata negyedik gólját. Sallai Roland így 4-0-s vezetésnél hagyhatta el a pályát a 78. percben.

A hétszeres bajnok Schalke 04 1988 után eshet ki újra az élvonalból.

A címvédő Bayern München az évek óta a legjobb idényét futó, harmadik helyen álló Wolfsburg vendégei voltak, továbbra is a leendő gólkirály, Robert Lewandowski nélkül, a támadósorban Jamal Musialával és Eric Maxim Choupo-Motinggal. És egy szép egyéni alakítás végén előbbi az első negyedóra végén meg is szerezte a vezetést a bajoroknak.

Szűk tíz perccel később már kettővel vezetett a Bayern: Casteels kapus ejtett ki egy könnyű labdát Choupo-Moting elé, a kameruninak így csak be kellett passzolnia a labdát a kapuba.

Újabb bő tíz perc után pedig már 1-3 volt az eredmény, miután Wout Weghorst szépítő góljára Musiala két percen belül válaszolt.

• A 18 éves Musiala karrierje első Bundesliga-dupláját, ráadásul első fejes gólját szerezte
  • Max Meier rekordját megdönte immár ő a legfiatalabb játékos, aki eljut 6 gólig a Bundesligában

A fordulás után sem csökkent a tempó, az 55. percben jött az újabb gól, Weghorst ezúttal a gólpasszt adta a Bayern védők közül kilépő Max Phillippnek.

Több gól már nem esett a 98 percig tartó meccsen, a Bayern győzelme pedig azt jelenti, hogy a bajorok újabb fontos lépést tettek a bajnoki címük megvédése felé, hiszen öt fordulóval a zárás előtt újra hét pont az előnyük a második helyen álló RB Leipzig előtt.

Ha a szezon végén a Wolfsburg elcsípi a BL-indulást érő helyek valamelyikét, akkor a 2015-16-os idényt követően lehetnek ott újra a legrangosabb európai kupasorozatban.

A Borussia Mönchengladbach magabiztosan verte a negyedik helyen álló Eintracht Frankfurtot, míg az Union Berlin a Stuttgartot győzte le hazai pályán. A kieső helyen álló Köln 3-0-ra kikapott az Európa-liga-indulást érő, 5. helyezett Leverkusen otthonában.