3-0-ra nyert a Hertha, három helyet lépett előre Dárdai Pál csapata

Hertha BSC - SC Freiburg Sports soccer --- Bundesliga Horizontal
06 May 2021, Berlin: Football: Bundesliga, Hertha BSC - SC Freiburg, Matchday 30, at the Olympiastadion. Hertha's players rejoice after the 2:0.IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Annegret Hilse/Reuters-Pool/dpa (Photo by Annegret Hilse / Reuters-Pool / dpa Picture-Alliance via AFP)
Második meccsén lépett pályára a Dárdai Pál vezette Hertha BSC azt követően, hogy a sok koronavírusos eset miatt kéthetes karanténba került a teljes keret. A hétfői, Mainz elleni 1-1 után a Freiburgot 3-0-ra legyőzte a berlini csapat.

Dárdai Pál a sűrű program miatt természetesen sakkozott egy kicsit a meccs előtt, pontosabban nem is kicsit, Guendouzi és Schwolow kapus kivételével senki nem maradt a kezdőben a Mainz elleni csapathoz képest.

A kispadon kezdett többek között Dárdai Márton, Sami Khedira, Cordoba és Cunha is, a túloldalon viszont a kezdőben volt Sallai Roland.

A meccset a Freiburg kezdte aktívabban, de a 13. percben a Hertha szerezte meg a vezetést. Torunarigha lövését csak kiütni tudta Florian Müller, a kipattanóra pedig a lengyel Krzysztof Piatek csapott le és a kapuba lőtte a labdát.

Tovább menekül a Hertha a kiesés elől Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Annegret Hilse

A túloldalon Sallai Roland lövése landolt az oldalhálóban, de újabb gólt a Hertha szerzett. Radonjic egy szép csel után adott be középre, Peter Pekarik pedig egy szép fejessel szerezte meg a berliniek második gólját.

Még az első félidőben cserélnie kellett Dárdai Pálnak, Matteo Guendouzi helyére jött be Sami Khedira.

A második félidő elején szépíthetett volna a Freiburg, de Höfler fejese után Schwolow lábbal védeni tudott. Az 53. percben újabb helyzetet hagytak ki a vendégek, újra Höfler szerezhetett volna gólt, de ezúttal nem találta el a kaput.

A 73. percben a csereként beállt Cunha találta el a freiburgi kapufát úgy, hogy a visszapattanó Müllerről kapu mellé pattant.

A 85. percben döntötte el végleg a meccset a Hertha, Radonjic lőtt gólt egy szép szólót követően.

A Hertha ezzel a sikerrel feljött 30 ponttal a 14. helyre a szintén 30 pontos Werder Bremen és Bielefeld elé, a Freiburg a kilencedik helyen áll.

Dárdai Pál csapata öt meccs óta veretlen, két győzelmet és három döntetlent ért el ezeken a meccseken.