Szalai Ádámék az utolsó percekben kapott döbbenetes góllal bukták el a Frankfurt elleni győzelmet - videó

Horizontal
Frankfurt's Australian midfielder Ajdin Hrustic (2nd L) scores the 1-1 goal during the German first division Bundesliga football match Eintracht Frankfurt v 1 FSV Mainz 05 in Frankfurt, central Germany on May 9, 2021. (Photo by KAI PFAFFENBACH / POOL / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A Mainz 1-1-es döntetlent játszott a BL-szereplésért küzdő Eintracht Frankfurt vendégeként a Bundesliga 32. fordulójában. Szalai Ádám - aki végül nem lépett pályára - csapata sokáig vezetett, majd egy balszerencsés góllal végül az utolsó percekben bukta el a győzelmet.

Szalai Ádám a Mainz kispadján kezdte a BL-szereplésre hajtó Eintracht Frankfurt elleni mérkőzést. A hazai csapatnak nem jött jól a Dortmund szombati győzelme, mert mindenképpen nyernie kellett ahhoz, hogy újra a negyedik helyen találja magát.

Nem is kezdődött jól Adi Hutter csapata számára a meccs, ugyanis a Mainz Karim Onisiwo 16-oson kívülről megeresztett gyönyörű lövésével a 11. percben megszerezte a vezetést.

Karim Onisiwo góljával szerezte meg a vezetést a Mainz Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Thomas Frey

Hiába birtokolta jóval többet a labdát a Frankfurt, nem tudott veszélyes helyzetet kidolgozni az első fél órában. A 37. percben André Silva egy az egyben vezethette a labdát a kapura, de Jerry St. Juste gyönyörű becsúszó szereléssel mentett előle.

A Mainz kifejezetten kellemetlen ellenfél volt az Eintracht számára, amely nem tudta feltörni Bo Svensson csapatának szervezett védelmét.

A második félidő egy Daichi Kamada-lövéssel indult, de a Frankfurt japán légiósának lapos lövése jócskán elkerülte a kaput. A hazai csapat továbbra is nagy labdabirtoklási fölényben futballozott, de ez leginkább meddőnek bizonyult, mert a mainzi játékosok remekül zárták le a területeket, nehéz volt átjutni a védelmi vonalon.

A kifejezetten eseménytelen második félidő 65. percében három cserével próbálta felpörgetni csapatát Hutter, bízva abban, hogy kreatívabb játékot mutat majd a Frankfurt. A 70. percben a csereként beállt Amin Younes került nagy helyzetbe egy beadás után, de gyenge lövése a kapus kezében kötött ki, elmaradt az egyenlítés.

A hajrához érve a látottak alapján az volt a kérdés, hogy megőrzi-e egygólos előnyét a Mainz, vagy képes lesz váratlan húzásra a szenvedő Frankfurt.

A 76. percben végleg lezárhatta volna a mérkőzést a Mainz, de Onisiwo nem tudott másodszor is túljárni Kevin Trapp kapus eszén, és az osztrák csatár a remek kiugratás után kihagyta a ziccert.

Svensson is több cserét végrehajtott a hajrában - Szalai Ádám végül nem kapott lehetőséget - de nem tudta kihúzni kapott gól nélkül a Mainz.

A Frankfurt egy egészen döbbenetes góllal egyenlített, Ajdin Hrustic az elé pattanó labdát a földön fekve, lehetetlen mozdulattal lőtte a kapuba. Robin Zentner kapus sem tehetett semmit, a labda egészen szokatlan ívet leírva, a feje fölött a hálóba hullott.

A Frankfurt sokkal jobban futballozott az utolsó 10 percben, mint addig az egész meccsen, és két hatalmas helyzetet is kihagyott a hosszabbításban. A Mainz végül az egy pontnak is örülhetett, amelyre a meccs egészét tekintve azért rászolgált. A Frankfurt nem tudta visszaelőzni a Dortmundot, így az utolsó két fordulóban még nagy küzdelem várható a BL-helyekért.