Brazília házigazdaként 2-0-ra legyőzte Ecuadort a jövő évi, katari labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatának ötödik fordulójának zárómérkőzésén pénteken, így továbbra is hibátlan mutatóval áll a csoport élén.

A vendég ecuadori együttes a 65. percig tartotta a gól nélküli állást, akkor Richarlison találatával szereztek vezetést a brazilok, a végeredményt a 94. percben Neymar állította be büntetőből.

Neymar büntetőből volt eredményes Ecuador ellen Forrás: AFP/Silvio Avila

A következő fordulóban, kedden a brazilok Paraguayban vendégeskednek, Ecuador pedig Perut fogadja.

Bolívia-Venezuela 3-1 (1-1)

Az állás: 1. Brazília 15 pont, 2. Argentína 11, 3. Ecuador 9, 4. Paraguay 7 (6-5), 5. Uruguay 7 (7-7), 6. Kolumbia 7 (9-11), 7. Chile 5, 8. Bolívia 4, 9. Venezuela 3, 10. Peru 1

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.