Társoldalunk:

A Puskás Akadémia finn, a MOL Fehérvár FC örmény ellenféllel kezd a Konferencia-liga selejtezőjében

2021.06.15. 14:22

A Puskás Akadémia finn, a MOL Fehérvár FC pedig örmény ellenféllel kezd a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjében.

Az európai szövetség, az UEFA keddi, nyoni sorsolásán az OTP Bank Ligában ezüstérmes felcsútiak az Inter Turkuval, a harmadik helyezett fehérváriak pedig az Ararat Jervánnal kerültek össze.

Az OTP Bank Ligában ezüstérmes felcsútiak az Inter Turkuval kerültek összeForrás: Döme László Balázs/pfla.hu

A párharcok első felvonásait július 8-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A második forduló sorsolását már szerdán megrendezik, ebben a szakaszban kapcsolódik be a küzdelembe a MOL Magyar Kupában győztes Újpest.

A Konferencia-ligának ez az első kiírása, a Bajnokok Ligája és az Európa-liga utáni harmadik számú európai kupasorozat selejtezőjében szintén négy párharcot kell nyerni a 32 csapatos csoportkörbe jutáshoz. A sorozat döntőjét 2022. május 25-én Tiranában rendezik, a győztes jövőre az Európa-liga csoportkörében szerepelhet.

Konferencia-liga, selejtező, 1. forduló:

Inter Turku (finn)-PUSKÁS AKADÉMIA (magyar)
MOL FEHÉRVÁR FC (magyar)-Ararat Jereván (örmény)
Levadia Tallinn (észt)-St Joseph's (gibraltári)
La Fiorita (San Marinó-i)-Birkirkara (máltai)
Skupi (északmacedón)-Llapi (koszovói)
Laci (albán)-FK Podgorica (montenegrói)
FH Hafnarfjördur (izlandi)-Sligo Rovers (ír)
Stjarnan (izlandi)-Bohemians (ír)
Mons Calpe (gibraltári)-FC Santa Coloma (andorrai)
Dinamo Batumi (grúz)-Tre Penne (San Marinó-i)
Milsami Orhei (moldovai)-FK Sarajevo (bosnyák)
Paide Linnameeskond (észt)-Slask Wroclaw (lengyel)
Gagra (grúz)-Szutjeszka (montenegrói)
Glentoran (északír)-The New Saints (walesi)
Decic (montenegrói)-Drita (koszovói)
Velez (bosnyák)-Coleraine (északír)
Sfintul Gheorghe (moldovai)-Partizani (albán)
Noah (örmény)-KuPS Kuopio (finn)
RFS (lett)-KÍ Klaksvík (feröeri)
Szileksz (északmacedón)-Petrocub-Hincesti (moldovai)
Sant Juliá (andorrai)-Gzira United FC (máltai)
Suduva (litván)-Valmiera (lett)
Domzale (szlovén)-Swift Hesper (luxemburgi)
Maribor (szlovén)-Urartu (örmény)
Zilina (szlovák)-Dila Gori (grúz)
Bala Town (walesi)-Larne (északír)
Siroki Brijeg (bosnyák)-Vllaznia (albán)
FC Europa (gibraltári)-Kauno Zalgiris (litván)
Dundalk (ír)-Newtown (walesi)
Spartak Trnava (szlovák)-Mosta (máltai)
Sztruga (északmacedón)-Liepaja (litván)
Racing FC Union (luxemburgi)-Breidablik (izlandi)
Honka Espoo (finn)-NSÍ Runavík (feröeri)