Gyönyörű szabadrúgásgólt rúgott a Real Madrid futballistája - videó

Fede Valverde uruguayi válogatott
Uruguay's Federico Valverde celebrates after scoring against Bolivia during the South American qualification football match for the FIFA World Cup Qatar 2022 at the Campeon del Siglo Stadium in Montevideo on September 5, 2021. (Photo by PABLO PORCIUNCULA / POOL / AFP)
Fede Valverde gyönyörű szabadrúgásgólja is kellett az uruguayi labdarúgó-válogatott Bolívia elleni sikeréhez a vb-selejtezők vasárnap esti mérkőzésén.

A Real Madrid futballistája a 32. percben lőtt a sorfal mellett éles szögből a hosszú alsó sarokba, kétgólosra növelve Uruguay előnyét. Csapata végül 4-2-re nyert, amivel a 4., még biztos kijutást érő helyen áll nyolc fordulót követően.

Kolumbia az 53. percben Toni Sanabria góljának köszönhetően hátrányban volt Paraguay ellen, majd jött Juan Cuadrado, aki büntetőből egyenlített, kialakítva az 1-1-es végeredményt.

Peru egy Christian Cueva-találattal 1-0-ra legyőzte Venezuelát, így a dél-amerikai selejtezők féltávjához közeledve még maradt esélyük a katari vébére való kijutásra.

Ecuador és Chile gól nélküli döntetlent játszott, így előbbi továbbra is a 3. helyen áll a két nagy, Brazília és Argentína mögött, akik vasárnap este alig nyolc percet töltöttek a pályán egymás ellen.

Eredmények:
Uruguay-Bolívia 4-2 (2-0)
gól: De Arrascaeta (15., 67.), Valverde (31.), Alvarez (47.), illetve Moreno (59., 84. - a másodikat 11-esből)

Ecuador-Chile 0-0
kiállítva: Sornoza (63., Ecuador)

Paraguay-Kolumbia 1-1 (1-0)
gól: Sanabria (40.), illetve Cuadrado (53. - 11-esből)

Peru-Venezuela 1-0 (1-0)
gól: Cueva (35.)
kiállítva: Rincon (38., Venezuela)

Brazília-Argentína - félbeszakadt

Az állás:
1. Brazília 21 pont/7 mérkőzés, 2. Argentína 15/7, 3. Ecuador 13/8, 4. Uruguay 12/8, 5. Kolumbia 10/8, 6. Paraguay 8/8 (7-10), 7. Peru 8/8 (8-15), 8. Chile 7/8, 9. Bolívia 6/8, 10. Venezuela 4/8

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig pótselejtezőt játszhat.