Az Európa-bajnok olaszok öt gólt rúgtak Litvániában, a németek Izlandon arattak kiütéses győzelmet

Moise Kean olasz válogatott
Italy's forward Federico Bernardeschi (L) celebrates after scoring his team's first goal during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group C qualification football match between Italy and Lithuania at the Citta del Tricolore Stadium in Reggio Emilia on September 8, 2021. (Photo by Vincenzo PINTO / AFP)
A vb-selejtezők szerda esti programjában a belga, a német és a spanyol válogatott mellett az Európa-bajnoki címvédő Olaszország is érdekelt volt.

OLASZORSZÁG-LITVÁNIA

A kétszeres Európa-bajnok úgy lőtt négy gólt az első félidőben, hogy Donnarummát és Jorginhót leszámítva a "B" csapatukat küldték ki a pályára. A 11. percben Moise Kean kapott ajándék labdát a vendégektől, és szerezte meg a vezetést.

Nem telt el három perc és a hazaiak Edgaras Utkus öngóljával megduplázták előnyüket. Giacomo Raspadori lőtte el a labdát, ami a litván védő testéről a saját kapujába pattant.

Moise Kean két gólt rúgott a litvánok elleni első félidőben Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

A 24. percben már a Sassuolo játékosának adták az újabb találatot, majd ismét Moise Kean pillanatai következtek, aki az első fél óra végén megszerezte második gólját. A Juventusba visszatérő fiatal támadó kapásból vágta be Federico Bernardeschi passzából a labdát a hálóba.

Az 54. percben Giovanni Di Lorenzo lecsúszott beadásából is gól lett, amivel kialakította az 5-0-s végeredményt.

KOSZOVÓ-SPANYOLORSZÁG

A spanyol válogatottnak a 32. percig kellett várnia, míg megszerzi a vezetést Pristinában. Pablo Fornals egy szép, kombinatív játék végén, Álvaro Morata pörgetéséből talált a kapuba.

A 88. percig kellett várni, hogy Luis Enrique csapata bebiztosítsa a győzelmet. Erre Ferran Torres góljával végül sor is került, így vesztett pontok tekintetében már csak két pont a hátránya a meglepetésre a görögöktől 2-1-re kikapó Svédországgal szemben.

IZLAND-NÉMETORSZÁG

Serge Gnabry góljával Németország már a 4. percben előnybe került Izlandon. A Bayern futballistája Leroy Sanétól kapott remek átadást egy remekül kijátszott támadás végén.

A 24. percben a németek ismét a kapuba találtak: Joshua Kimmich szabadrúgását Aantonio Rüdiger fejelte a hálóba erős, pontos mozdulattal.

TImo Werner is gólt szerzett Izlandon Forrás: AFP/Odd Andersen

Az 56. percben Sané szépen lőtte fel a labdát a rövid felső sarokba, majd a 63. percben a neki gólpasszt adó Leon Goretzka maga is a bevette az északiak kapuját, de les miatt utóbbit érvénytelenítették. Nem úgy Timo Werner 89. percben szerzett találatát, amivel a Chelsea BL-győztes támadója kialakította a 4-0-s végeredményt.

FEHÉROROSZORSZÁG-BELGIUM

Miután a 31. percben Michy Batshuayi gólját les miatt a videobíró érvénytelenítette, két perccel utána a belgák már szabályos keretek között is bevették a fehéroroszok kapuját.

A semleges helyszínen, Kazanyban lejátszott találkozó Dennis Praet éles szögből lőtt góljával kerültek előnybe a "vendégek", és mint később kiderült, ez volt az egyetlen gól a mérkőzésen.

Európai vb-selejtezők, 6. játéknap:
B csoport:
Görögország-Svédország 2-1 (0-0)
gólszerzők: Bakaszetasz (62.), Pavlidisz (78.), illetve Quaison (80.)

Koszovó-Spanyolország 0-2 (0-1)
g.: Fornals (32.), Torres (90.)
Az állás: 1. Spanyolország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Svédország 9/4, 3. Görögország 6/4, 4. Koszovó 4/5, 5. Georgia 1/5

C csoport:
Olaszország-Litvánia 5-0 (4-0)
g.: Kean (11., 29.), Utkus (14. - öngól), Raspadori (24.), Di Lorenzo (54.)

Észak-Írország - Svájc 0-0
Az állás: 1. Olaszország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Svájc 8/4, 3. Észak-Írország 5/4 (4-3), 4. Bulgária 5/5 (3-6), 5. Litvánia 0/5

E csoport:
Fehéroroszország-Belgium 0-1 (0-1)
g.: Praet (34.)

Wales-Észtország 0-0
Az állás: 1. Belgium 16 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 7/5 (8-7), 3. Wales 7/4 (5-5), 4. Fehéroroszország 3/5, 5. Észtország 1/4