A magyar női labdarúgó-válogatott vereséggel kezdte meg szereplését a világbajnoki selejtezősorozatban, amelynek pénteki nyitányán vendéglátóként 2-0-ra kikapott a skót csapattól.

Amint a magyar szövetség (MLSZ) honlapja felidézte, korábban mindössze egy alkalommal találkozott egymással a két válogatott, 2017 szeptemberében, Telkiben, akkor 3-0 lett az eredmény vendégek javára.

Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett pénteki találkozón - a nemzeti együttest az első tétmérkőzésen irányító - Margret Kratz szövetségi kapitány együttese bő negyed óra után került hátrányba, amikor Szőcs kivédte ugyan Cuthbert büntetőjét, ám a kipattanót értékesítette a skót támadó.

Vereséggel rajtolt a magyar válogatott a vb-selejtező sorozatban Forrás: Barbara Gabriella/mlsz.hu

A nemzetközi szövetség (FIFA) világranglistáján 22. helyen álló rivális a második félidőben előbb kapufáig jutott, majd szöglet után Thomas fejesével növelte előnyét a rangsorban 44. házigazdával szemben.

A csoportban az ukránok, valamint a Feröer-szigetek válogatottját 10-0-ra kiütő spanyolok szerepelnek még.

A magyarok kedden a spanyolok ellen folytatják szereplésüket.