Egy félidőt emberhátrányban focizott, de simán nyert a Bayern

SpVgg Greuther Fürth - Bayern Munich Sports soccer --- Processes Bundesliga Horizontal
24 September 2021, Bavaria, Fürth: Football: Bundesliga, SpVgg Greuther Fürth - Bayern Munich, Matchday 6, Sportpark Ronhof Thomas Sommer. Bayern's Thomas Müller (3rd from right) celebrates together with Bayern's Niklas Süle after scoring the 0:1. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Daniel Karmann/dpa (Photo by DANIEL KARMANN / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A bajnoki címvédő és listavezető Bayern München az esélyeknek megfelelően simán nyert az utolsó helyezett Greuther Fürth otthonában.

Julian Nagelsmann csapata hat forduló után is veretlen, öt győzelem mellett mindössze egy döntetlenje van a csapatbak.

A Fürth ellen a félidőben már 2-0-ra vezetett a Bayern, előbb Thomas Müller talált be egy gyors akció után Davies beadását követően, majd Joshua Kimmich talált be távolról az utolsó helyen álló Fürth kapujába.

Thomas Müller gólját ünneplik a müncheni focisták Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Daniel Karmann

Thomas Müller a pénteki találatával megelőzte a Bayern örökös góllövőlistáján Karl-Heinz Rummeniggét és a harmadik helyre lépett előre 218 találattal.

Fordulás után szinte azonnal megfogyatkozott a Bayern, a 49. percben Pavard vágta fel a gólhelyzetben kilépő Greent.

A kiscsapat nem tudott élni a lehetőséggel, 20 perccel később újra a Bayern szerzett gólt, Kimmich beadását Sebastian Griesbeck lőtte a saját kapujába.

A 87. percben szépített a Fürth, Cedric Itten fejelt remek mozdulattal Neuer kapujába, így 3-1-re nyert a Bayern.

A meccs összefoglalóját ITT lehet megtekinteni.

A Fürth hat meccs után is nyeretlen a Bundesligában, a Bayern veretlenül az első, hat meccsen 23 gólt szerzett.