Gólrekordot állított fel az Ajax csatára a Bajnokok Ligájában

2021.09.28. 20:41

A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az Ajax hazai pályán simán verte 2-0-ra a török Besiktast, míg az Inter sorozatban harmadszor játszott gól nélküli döntetlent a Sahtar Donyeckkel, így két mérkőzés után mindkét csapat egy ponttal áll a csoportjában.

A Sahtar és az Inter az előző kiírásban is csoportban volt (ahogy a Real Madrid is ugyanúgy tagja volt a négyesnek, mint ezúttal), és az ukránok számára maradt kellemesebb emlék az akkori két összecsapás, a két gól nélküli döntetlen ugyanis azt jelentette, hogy a másik hat meccs eredményeivel együtt az ukránok folytathatták a kupaidényt az Európa-ligában, míg az Inter csak negyedik lett.

Az olasz bajnok ezúttal már Simone Inzaghi irányításával és az Atalanta elleni rangadón elért 2-2-es döntetlennel utazott Kijevbe (a Sahtar továbbra sem játszhat Donyeckben a kvázi háborús állapot miatt), ahol az ukránok kezdték jobban a meccset. Az izreli Manor Solomon már az ötödik percben megdöngette a kapufát, majd tíz perccel később a másik oldalon tette ugyanezt Nicolo Barella, ő a felső lécet találta el.

A két kapufa között a Sahtar elveszítette a középcsatárát, Lassina Traoré egy szerelést követően maradt lent, és nem is tudta folytatni a mérkőzést.

Denzel Dumfries (fehérben) esett rá szerencsétlenül Lassina Traoré lábáraForrás: AFP/Sergei Supinsky

Egyáltalán nem tudott fölénybe kerülni az Inter, sőt Solomon, Alan Patrick, Maycon és Pedrinho révén inkább a Sahtar volt eszélyesebb, igaz, ha a 35. percben Dzeko nem lepődik meg, és lövi fölé a labdát az ukrán kapu torkában, azt követően, hogy Maycon fejéről a lábára esett a labda.

A második félidő komoly Sahtar-rohamokkal indult, az 50. percben pedig csak Milan Skriniar elképesztő blokkja akadályozta meg, hogy Pedrinho közvetlen közelről ne szerezze meg a vezetést az ukrán csapatnak. Simone Inzaghi látta, hogy változtatnia kell, hogy az 55. percben Brozovic és Dzeko helyére érkezett Joaquin Correa és Hakan Calhanoglu.

A mérkőzés folyását elnézve a 65. percben az Internél volt a meccslabda: Pjatov rettenetesen rosszul előre rúgott labdáját Lautaro Martíneznek fejelték vissza a tizenegyespontra, ő azonban fordulásból a kapu fölé lőtt.

Lautaro Martínez (fehér mezben) alig-alig került helyzetbe az ukrán csapat védői közöttForrás: AFP/Sergei Supinsky

A hajrában aztán pont a veterán kapus mentette meg az egy pontot a Sahtarnak: a 88. percben előbb Correa 17 méteres tekerését, majd a szöglet után De Vrij fejesét szedte ki a sarokból az ukrán kapus.

A másik 18.45-kor kezdődő mérkőzés hozott egy BL-rekordot: Sébastian Haller lett az első játékos a Bajnokok Ligája történetében, aki első két mérkőzésén öt gólt szerzett. Az elefántcsontparti támadó az Ajax első BL-találkozóján négy gólt rúgott, most pedig a 43. percben rúgott gólt a Besiktas kapujába.

Sébastian Haller óriási formában futballozik eddig az idénybenForrás: AFP/Kenzo Tribouillard

Amikor Haller megszerezte rekordot jelentő találatát, az amszterdamiak Steven Berghuis 17. percben lőtt góljával már előnyben voltak. Dusan Tadic gyönyörűen szlalomozott be a védőfalba, majd adott gólpasszt csapattársának. Ha Tadic a két hazai gól között nem hagy ki egy ziccert az üres kapura, akkor már az első félidőben eldőlhetett volna a három pont sorsa.

Az Ajax a második félidőben továbbra is meggyőző fölényben futballozott, a 75-80 %-os labdabirtoklás tovább fokozta a nyugalmukat. Haller fejesénél és David Neres lövésénél Ersin Destanoglu egyaránt résen volt és védeni tudott.

Az Ajax tehát 2-0-ra legyőzte a Besiktast, második mérkőzését is megnyerve a legrangosabb európai kupában. Erik ten Haag csapatára a komoly feladat a következő fordulóban vár majd, amikor a Borussia Dortmund ellen lépnek pályára idegenben.