A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Honvéd hazai pályán 2-1-re nyert az első helyezett Kisvárda ellen. Már a 2. percben egy elképesztő öngóllal vezetett a vendégcsapat, de a hazai együttes egy szöglet után hamar kiegyenlített. A második félidőben rengeteg helyzet adódott a csapatok előtt, de sokáig nem esett gól, majd a 93. percben egy fantsztikus szabadrúgásgóllal megszerezte a győzelmet Horváth Ferenc együttese.

A bajnokságot rosszul kezdő, ám az utóbbi időben javulást mutató Budapest Honvéd a listavezető Kisvárdát fogadta az OTP Bank Liga 8. fordulójában.

Horváth Ferenc csapata két vereséggel és egy döntetlennel kezdte a bajnokságot, azóta viszont följött a negyedik helyre és bízott abban, hogy hazai pályán az éllovast is meglepheti.

Joao Janeiro együttese eddig egyetlen kivétellel az összes meccsét megnyerte, az első fordulóban a címvédő Ferencvárost is legyőzte, és csak Fehérvár ellen hagyta el vesztesen a pályát.

A két csapatnak a mostani volt a tizedik összecsapása az élvonalban, az örökmérleg egyértelmű kisvárdai fölényt mutat: eddig ötször nyertek a nyírségiek, két döntetlen és két kispesti siker mellett.

Egy elképesztő öngóllal indult a mérkőzés.

A 2. percben Bumba ívelt a 16-oson belülre, egyetlen várdai csapattárs sem helyezkedett ott, Tamás Krisztián azonban nagyon rosszul ért bele a labdába, és felszabadítás helyett a kapus fölött a saját kapujába rúgta azt.

Hamar nehéz helyzetbe hozta magát a Honvéd, egy hihetetlen gólt ajándékozva a Kisvárdának.

A hatalmas öngól IDE kattintva megtekinthető.

A hazai csapat nem zuhant össze, egy szögletet követően gyorsan egyenlített. A sarokrúgás után a labdát a hosszú oldalon helyezkedő Pantelic középre tette, Klemenz pedig a várdai védőket megelőzve szép mozdulattal a bal alsóba lőtt.

Jó iramú, változatos játékot hozott az első negyedóra, lendületesen és bátran futballozott mindkét csapat. A labda a Honvédnál volt többet, a Kisvárda inkább a gyors kontráiban bízott.

A 24. percben egy kiváló szabadrúgás után Lovric fejelt kevéssel a kapu fölé, megszerezhette volna a vezetést Horváth Ferenc együttese. A 31. percben veszélyes helyről, a kapuval szemben végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, Dombó azonban magabiztosan fogta a lapos lövést.

A 37. percben a Kisvárda is újra betalálhatott volna, de Mesanovic öt méterről nem találta el a labdát, majd Zlicic fejesét védte Szappanos.

A 41. percben ziccerbe került a Honvéd, egy rosszul haza adott labdára Lukic csapott le, gyengén helyezett lövését viszont oldalra ütötte Dombó.

Az indulatok valamelyest elszabadultak, többször reklamáltak a játékosok, és volt néhány durva belépő is, így Bogár Gergő játékvezető 5 sárgát is kiosztott az első 45 percben, ebből 4-et a vendégek kaptak. A szünetig az eredmény nem változott, 1-1-es eredmény tudatában vonultak pihenőre a felek.

Nagy volt a küzdelem az első félidőben Forrás: MTI/Illyés Tibor

A második játékrészt ugyanabban az összeállításban folytatta mindkét együttes, egyik vezetőedző sem cserélt a szünetben.

Az 52. percben egy szép visszagurítást követően Zlicic 16 méterről néhány centivel tekert a bal felső sarok mellé, míg a túloldalon Nono középre tartó lövését fogta Dombó.

Elsőként Horváth Ferenc szánta el magát változtatásra, Zsótért küldte be Bőle helyére a 62. percben.

A 68. percben miliméterek választották el a Kisvárdát a vezetéstől. Navratil egy jó labdaátvétel után éles szögből találta telibe a felsőlécet, ezt a szituációt megúszta a Honvéd.

Cserélt a hazai és a vendégcsapat is, nyílt sisakos játékot láthatott a közönség, mindkét együttes a győzelem megszerzéséért küzdött. A 73. percben Batik fejelt kapura egy szabadrúgás után, de labdája pont középre tartott, Dombó könnyedén fogta.

A 76. percben egy beívelést követően Camaj előzte meg az egész meccsen sokat bizonytalakodó Tamást, de a földre lefejelt labdája a kapu fölé pattant.

Bogár Gergő a továbbiakban is bőségesen osztotta a sárga lapokat, nem volt könnyű a meccs játékvezetői szempontból. A 80. percben már 10 sárgát kaptak a futballisták és a kispadoknál is 1-1 lapot felmutatott a bíró.

A 86. percben a csereként beálló Eppel lőtt kiszorított helyzetből, de Dombó résen volt a rövid saroknál és magabiztosan védett. Egy perccel később újra a korábbi NB I-es gólkirály próbálkozott, de kisodródott és nem találta el jól a labdát. Akár el is dönthette volna a meccset a hazai csapat.

A végén még Melnyiket második sárgával kiállította a bíró, és veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Honvéd. A labda mögé a csereként beállt Machach állt és fantasztikus gólt rúgott a bal felső sarokba, és megnyerte a meccset a hazai csapatnak.

A Kisvárda továbbra is maradt a tabella élén - igaz, a Fradi jelenleg két meccsel kevesebbet játszott - a Honvéd is maradt a negyedik pozícióban, de pontszámban beérte a Paksot.

Küzdelmes, jó iramú meccsen győzött a Honvéd a Kisvárda ellen Forrás: MTI/Illyés Tibor