Dárdaiék hazai pályán kaptak ki Sallaiéktól a Bundesligában

Hertha BSC - SC Freiburg Sports soccer Bundesliga Horizontal
02 October 2021, Berlin: Football: Bundesliga, Hertha BSC - SC Freiburg, Matchday 7 at the Olympiastadion. Hertha's head coach Pal Dardai (l) claps his hands next to Freiburg's Lukas Kübler before his throw-in. Photo: Soeren Stache/dpa-Zentralbild/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and/or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by SOEREN STACHE / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Dárdai Pál által irányított Hertha Berlin hazai pályán 2-1-re kikapott a Freiburgtól a Bundesliga 7. fordulójának kora délutáni mérkőzésén. A vendégek magyar válogatott csatára, Sallai Roland a 76. percben lépett pályára. A Borussia Dortmund hazai pályán győzte le az Augsburgot, míg a Mönchengladbach a BL-szereplő Wolfsburg otthonában tudott győzni.

A fővárosiak a Lipcse elleni súlyos, 0-6-os vereség után a Freiburg ellen próbáltak javítani, csakhogy a feketeerdei csapat eddig az idény megleptése, amelyik az első hat meccsen 12 pontot szerzett, és mindössze egy pont választja el a második helyen álló Bayer Leverkusentől.

Dárdai Pál öt helyen változtatott a lipcsei kezdőcsapaton, a Herthában visszatért Dedryk Boyata, ott volt a pályán Sztevan Jovetics, és a kezdőben kapott helyet Dárdai Márton is.

Eközben a vendégeknél Christian Streich nem nevezte a kezdőbe a Freiburg magyar válogatott csatárát, Sallai Rolandot.

Az első negyedórában az egyik oldalon Jovetics, a másikon pedig Kübler veszélyeztetett, hogy aztán a 17. percben egy szöglet után Lienhart fejesével a vendégek megszerezzék a vezetést. Plattenhardt 23. percben, jó harminc méterről megeresztett lövésén kívül nem nagyon jutott el helyzetig a berlini csapat az első félidőben. Nem meglepő, hogy nem is annyira szórványos füttyszó mellett vonultak az öltözőbe a berlini játékosok.

Philipp Lienhart (középen) fogadja a gratulációkat a vezető gól után Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Soeren Stache

Szünetben Dárdai lecserélte a fiát, Mártont, valamint Davie Selkét, akik helyett Piatek és Pekarík érkezett. Az újabb gólt azonban így is a vendégek szerezhették volna meg, ha ki tudják használni a berlini védők ügyetlenkedését. A Hertha játéka azonban csak nem akart összeállni, Dárdai pedig egy újabb kettős cserével igyekezett pozitív irányú változást elérni az 58. percben. Tíz perccel később aztán az ötödik cseréjét is kihasználta Dárdai, és a változtatások a 70. percben meg is hozták az eredményt: két cserejátékos, Mittelstädt és Piatek összjátéka után, utóbbi góljával egyenlített a Hertha.

Percekkel később Suat Serdar lőtt a felső lécre, így egyenlítés helyett a 78. percben a Freiburg visszavette a vezetést: a Boyatáról Nils Petersen elé kerülő labdát a csatár gyönyörű ollózó mozdulattal lőtte a kapuba (1-2). A vendégeknél ekkor már a pályán volt a 76. percben beállt Sallai Roland is. A hajrában még volt lehetősége egyenlíteni a Herthának, de nem jártak sikerrel, így szezobeli ötödik vereségét szenvedte el Dárdai Pál csapata.

A másik három kora délutáni mérkőzésen a Dortmund a 10. percben Raphael Guerreiro büntetőjével szerzett vezetést az Augsburg ellen. Azonban miután a hazaiak nem erőltették a második gól megszerzését, az Augsburg egyre bátrabb lett, és a 35. percben ki is egyenlített. Fordulás után gyorsan visszavette a vezetést a BVB, amelyik ezúttal már igyekezett kézben tartani a mérkőzést, sorra dolgozta ki a helyzeteket, és ugyan valamennyit kihagyták, de végül 2-1-re megnyerték a mérkőzést.

A délután rangadóján a Mönchengladbach villámrajtot vett, és a hetedik percben már 2-0-ra vezetett Wolfsburgban. A svájci válogatott Breel Embolo előbb maga talált be, majd adott egy gólpasszt is. A hazaiak a 25. percben szépítettek. A 76. percben a hazaiak játékosa, Lacroix kapta meg a második sárgáját egy tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanságért, a megítélt büntetőt azonban kihagyta Lars Stindl.