Bravúros ZTE-győzelem, a nézők sikeres edzőjüket ünnepelték

Skribek Alen ZTE Zalaegerszeg
Debrecen, 2021. augusztus 21. A zalaegeszegi Skribek Alen Martin gólöröme az OTP Bank Liga 4.fordulójában játszott Debreceni VSC – ZTE FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2021. augusztus 21-én. MTI/Czeglédi Zsolt
A Zalaegerszeg hazai pályán Koszta Márk két góljával 2-0-ra legyőzte a vendég MTK-t, a három ponttal pedig elmozdult a kieső helyről Waltner Róbert csapata. A fővárosiak a hajrában büntetőt is hibáztak.

A Gyirmót szombati, Újpest elleni sikerének következtében a ZTE az utolsó előtti, azaz a szezon végén már kiesést jelentő helyről várta a vasárnap délutáni MTK elleni mérkőzést.

A két vendég helyzettel indult a mérkőzés, de előbb Kovácsréti ügyetlenkedett el egy ígéretes lehetőséget, majd Demjén jött ki jó ütemben a kapujából. Ez már felébresztette a hazai csapat harci kedvét is, és a 11. percben a Bedi beadására érkező Koszta Márk góljával megszerezte a vezetést a ZTE. Érdekesség, hogy az idényben ez volt a zalaiak első gólja, amit egy mérkőzés első félidejében tudott lőni.

Az MTK-t nem ébresztette fel a gól, sőt, ha Koszta kicsit szerencsésebb, majd, ha egy kicsit pontosabb, akkor a szünetre akár egymaga el is dönthette volna a mérkőzést a hazaiak javára.

Cserék

A két csapat legutóbb több mint 21 éve, 2000 augusztusában játszott döntetlent, és az MTK halovány támadójátéka, ezúttal sem ígért sokat, legalábbis vendég gólt, a legkevésbé. Nem csoda, hogy az 53. percben a ZTE növelhette volna az előnyét, de előbb Spojaric lőtt éles szögből a vendégek kapusába, majd a kipattanót Borukov bombázta a felső lécre.

Az MTK első kaput eltaláló lövésére az 56. percig kellett várni, amikor Alho gyengécske próbálkozását fogta könnyedén Demjén. Tíz perccel később egy oldalról beívelt szabadrúgás után két hazai játékos is csak centikkel maradt le a labdáról.

A 80. percben aztán kis híján meg lett a büntetése annak, hogy a ZTE sem erőltette az újabb gól megszerzését: Grozav egy rossz labdaátvétel után jól gurított vissza, Halilovic pedig felborította Kocsist, a játékvezető pedig azonnal büntetőt ítélt. Grozav lövését azonban Demjén szépen ütötte ki, így maradt az 1-0 a hazai csapat javára.

Giovanni Costantino le is cserélte Grozavot, akinek a száma már a büntető előtt is ott volt a tartalék játékvezető tábláján. Két perccel később nem ő hiányzott hátulról, sokkal inkább a koncentrálás, mert a 85. percben egy jó bal oldali beadásra tökéletesen érkezett Koszta Márk, aki ezzel el is döntötte a mérkőzést.