A spanyol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnap esti rangadóján a bajnoki címvédő Atlético Madrid 2-2-es döntetlent játszott a Real Sociedad csapatával a Wanda Metropolitano Stadionban.
A forduló előtt listavezető Real Sociedad már a hetedik percben vezetést szerzett Alexander Sorloth góljával, ezzel ő lett a hatodik norvég játékos, aki gólt szerzett a LaLigában. Marcus Berg (2) és Martin Odegaard (1) után pedig harmadik, aki az Atlético Madrid ellen találta be. A fordulás után aztán a svéd válogatott Alexander Isak is megvillant, így a 48. percben növelte előnyét a baszk csapat.
- Nem mellesleg a svéd játékos ezzel gólt szerzett és gólpasszt is adott, ami még senkinek nem sikerült a Wanda Metropolitano Stadionban. Legutóbb Cristiano Ronaldo zárt 1+1-gyel még az Atlétcio előző stadionjában, a Vicente Calderónban.

A 61. percben aztán Joao Felix átadása után Luis Suárez szépítette egy fejesgóllal, majd 75. percben a veterán uruguayi támadó harcolt ki egy büntetőt, amit aztán értékesített is, ezzel pedig kialakult a 2-2-es végeredmény, ami ezt jelenti, hogy Diego Simeone csapata 2021-ben több pontot szereztt vesztes helyzetből, mint bármelyik másik csapat az öt európai top bajnokságban.
A döntetlennel egy pontra csökkent a Real Sociedad előnye a Real Madrid és a Sevilla előtt, míg az Atlético hárommal lemaradva negyedik.