Öt gólt rúgott a Bayern, Szalai Ádám visszatért a pályára - videó

Horizontal
Bayern Munich's German forward Thomas Mueller (C) shoots the ball to score the 2-5 goal during the German first division Bundesliga football match FC Union Berlin v Bayern Munich in Berlin on October 30, 2021. (Photo by Tobias SCHWARZ / AFP) / RESTRICTIONS: DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A címvédő Bayern München idegenben 5-2-re győzte le az Union Berlint a Bundesliga 10. fordulójának szombati mérkőzésén. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Freiburg hazai pályán, míg a Mainz idegenben gyűjtötte be a három pontot. Utóbbi csapatban a sérüléséből visszatérő Szalai Ádám a hajrában már pályára léphetett.

A címvédő Bayern München a Német Kupában a Borussia Mönchengladbachtól elszenvedett 5-0-s vereség után a "kisebb" berlini csapat, a tabellán meglepetésre az ötödik helyen álló Union Berlinhez látogatott. Julian Nagelsmann négy helyen változtatott a hétközi kezdőn, a megsérülő Goretzka mellett Pavard, Upamecano és Gnabry maradt ki, míg a horvát Stanisic, Tolisso, Süle és Coman bekerült a csapatba.

Az első komolyabb Bayern-helyzetre nyolc percet kellett várni, ekkor Sané tört be balról a tizenhatosra, és csak centikkel gurított a bal kapufa mellé. A 13. percben Jaeckel állított meg könyékkel egy bomba erős lövést a hazai tizenhatoson belül, nem is lehetett vitás, hogy jogos a büntetőt, amit Lewandowski higgadtan gurított a jobb alsó sarokba (0-1).

A vezető gól megszerzése után sem vett vissza a Bayern, jelentős nyomást gyakorolt az Union kapujára. A 22. percben Lewandowski harcolt ki szabadrúgást 18 méterre a kaputól, amit Kimmich legurítása és Müller lekészítése utána egy mesterlövész pontosságával lőtt a bal kapufa mellé (0-2). Ezután már az Union is eljutott legalább egy szögletig, azonban az újabb gólt is a Bayern szerezte: a 34. percben Sane még az oldalhálóba bombázott, egy perccel később azonban Coman beadása után (amibe szokása szerint pont jól piszkált még bele Thomas Müller) közvetlen közelről már nem hibázott a német támadó (0-3).

Robert Lewandowski büntetője nyitotta meg a gólok sorát Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Andreas Gora

Az Union azonban szokás szerint nem roggyant meg, és nem adta fel, olyannira, hogy egy szép akció végén a 43. percben szépítettek (1-3), sőt egy perccel később Awoniyi is betalált, kár, hogy centikkel ugyan, de lesről indult.

Fordulás után az első bő tíz percet nagyon megnyomta az Union, Neuernek többször is nagyot kellett védenie, hogy maradjon a kétgólos előny. Ami egy villámgyors kontra, és Thomas Müller harmadik gólpassza, valamint Kingsley Coman bombája után újra három gólra nőtt egy óra elteltével (1-4).

De nem sokáig tartott három gólos előny, mert a csereként pályára lépő Behrens, Ryerson kettős húsz másodpercen belül összehozta az Union második gólját (2-4). A Bayern azonban nem hagyta annyiban, és egy kontra végén még Thomas Müller is betalált (2-5).

A Bielefeldben pályára lépő Mainzban a sérüléséből visszatérő Szalai Ádám már leülhetett a kispadra, sőt a 90. percben pályára is küldte őt edzője, csapata pedig 2-1-re győzött idegenben, és pontszámban beérte az ötödik Union Berlint.

A nap másik magyar érdekeltségű mérkőzésén az SC Freiburg hazai pályán legyőzte a tabella utolsó helyén álló Greuther Fürth csapatát, így a sérült Sallai Rolandot nélkülöző csapat egyedüliként továbbra is veretlen a Bundesligában, míg a vendégek a Bielefeldhez hasonlóan nyeretlenek.

A Ferencvárossal azonos Európa-liga-csoportban szereplő Bayer Leverkusen sorozatban az ötödik mérkőzésén (három bajnoki, valamint egy-egy Német Kupa- és Európa-liga-meccs) nem tudott nyerni, ezúttal a Wolfsburgtól kaptak ki hazai pályán. A 90+5. percben Alario még egy büntetőt is kihagyott.

Eredmények, Bundesliga, 10. forduló:
Union Berling - Bayern München 2-5 (1-3)
gól: Grießelmann 43., Ryerson 64., ill. Lewandowski 13. (11-esből), 23., Sane 35., Coman 60., Müller 80.
Arminia Bielefeld - Mainz 1-2 (1-1)
gól: Laursen 42., ill. Szung 25., Burkardt 69.
Borussia Dortmund - 1. FC Köln 2-0 (1-0)