Győzött a Fradi Gyirmóton, és vezeti a bajnokságot

Horizontal
Ferencvaros' Albanian forward Myrto Uzuni (C-R) celebrates with his team mates after scoring the equalising goal 1:1 during the UEFA Europa League Group G football match between Ferencvaros and Real Betis in Budapest, Hungary, on September 30, 2021. (Photo by Attila KISBENEDEK / AFP)
A magyar bajnokság 11. fordulójában a kiesés elől menekülő Gyirmót csapata a bajnok Ferencvárost látta vendégül. Az első félidőben nagyon gyengén játszott a magyar bajnokcsapat, sok helyzetet kihagytak a Fradi játékosai. A második félidőben Uzuni szemfüles góljával megszerezte a vezetést a fölényben játszó, de ritmustalan játékot bemutató Ferencváros. A második félidőben a Gyirmót nem tudott komolyabb ellenállást kifejteni, és a félidő végén Tokmac gólja végleg eldöntötte a találkozót a Ferencváros javára.

A Ferencváros a legutóbbi két fordulóban nyeretlen maradt, vendégként viszont az előző öt bajnoki meccsét megnyerte. A Gyirmót ugyan vereséget szenvedett a legutóbbi fordulóban Zalaegerszegen, de az előző két fordulóban győzni tudott.

A 5. percben a ferencvárosiak játékosa, Uzuni játszotta meg Vécseit, aki ígéretes helyzetben huszonhárom méterről a kapu fölé lőtt.

Négy perc múlva Nguen Tokmac tizenkilenc méterről rettentően rosszul találta el a labdát, amely a gyirmóti kapu bal felső sarka mellett hagyta el a játékteret.

A Gyirmót játékosai nehezen tudják megtartani a labdát, a Ferencváros viszont nem tudja kihasználni a helyzeteit. A meccs legnagyobb ziccere a 41. percben érkezett el: Civics a bal oldalon eléri Vécsei nagyon rossz passzát, majd a Fradi játékos beadásának csúnyán mellényúl Hársfalvi a rövid saroknál.

Mak érkezett, de a szlovák légiós óriási helyzetben nem tudta eltalálni a labdát.

A félidőben nem született gól, a Ferencváros szurkolótábora ki is fejezte nemtetszését a csapat öltözőbe vonulásakor.

A második félidő elején megszerezte a vezetést a nagyobb iramban futballozó Ferencváros: Civics adta be a labdát a bal oldalról, amit az ötös előtt Zachariassen vette át nem túl jól. A labda kicsit elpattant tőle, és Uzuni csapott le rá a leghamarabb, és a Fradi támadója ballal kilőtte a hazaiak kapujának bal alsó sarkát.

Uzuni gólt lőtt a Gyirmótnak Forrás: AFP/Attila Kisbenedek

Uzuni az idei szezonban 22 meccsen 14 gólt lőtt és és 7 gólpasszt adott. Az 57. percben Nguen Tokmac passza után Uzuni kicselezett két védőt, majd jobbal, 12 méterről a kapusba lőtte a labdát. A 64. percben a nagy mezőnymunkát végző Somália kiharcolt egy szögletet, amit Uzuni adott be. A beadás után Mmaee a jobb sarok mellé fejelte a labdát.

A Ferencváros többet birtokolta a labdát, több helyzetet is dolgozott ki,

de a vendégek nagyon ritmustalan és gyenge játékot mutattak be a második félidőben is.

A 73. percben majdnem egyenlített a hazai csapat: egy szögletet követően Szegi fejelt centikkel a Fradi kapuja felé. A 85, percben végleg eldőlt a mérkőzés: Laidouni szerzett erőszakosan labdát a középpályán, amivel Tokmac iramodott meg. A norvég támadó rávezette a labdát a gyirmóti védőkre, majd jobbal a jobb alsó sarokba lőtt tizenöt méterről.

A meccsen több gól már nem született. A Ferencváros kevésbé jól játszva is megszerezte a győzelmet a Gyirmót csapata ellen.