Holender és Lang csapata is döntetlent játszott a Konferencia-ligában

Lang Ádám, Omonia,
Lang Ádám csapata közel került a csoportkörös szerepléshez
A magyar válogatott Holender Filip csapata, a Partizan Beograd, valamint Lang Ádám együttese, az Omonia Nicosia is döntetlent játszott a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában. Az azeri Qarabag 2-1-re nyert a kazah Kairat Almati vendégeként, ezzel biztosította továbbjutását az egyenes kieséses szakaszba.

A belgrádiak a belga KAA Gent otthonában 1-1-et játszottak, és bár győzelmükkel biztosították volna a továbbjutásukat, nagy lépést tettek felé a döntetlennel is. Holender sérülés miatt nem volt tagja a keretnek.

A ciprusi csapat házigazdaként szintén 1-1-re végzett a svájci FC Basellel, Lang a 15. percben lépett pályára.

Az Omonia már biztosan nem juthat tovább, mert bár pontszámban még utolérheti a Baselt, az egymás elleni eredmények a svájciaknak kedveznek.

Lang Ádám csapata már nem juthat tovább Forrás: George M.Michael/George M.Michael

A Holman Dávidot súlyos térdsérülés miatt nélkülöző Slovan Bratislava 4-1-re győzött a gibraltári Lincoln Red Imps vendégeként.

A Qarabag a sikerével már 10 pontos, így továbbjutott a következő körbe.

A Qarabag továbbjutott a Konferencia-ligában Forrás: Anadolu Agency via AFP/2021 Anadolu Agency/Resul Rehimov

A B csoport csütörtök kora esti meccsén az észt Flora Tallinn 2-2-es döntetlent játszott a vendég ciprusi Anortoszisszal, így mindkét együttes nyeretlen maradt, és nehéz helyzetben van a továbbjutást illetően.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - HJK Helsinki (finn) 3-0 (1-0)
LASK Linz (osztrák)-FC Alaskert (örmény) 2-0 (1-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Makkabi Tel-Aviv 10 pont (13-2), 2. (és továbbjutott) LASK Linz 10 (8-1), 3. HJK Helsinki 3, 4. Alaskert 0

B csoport:
KAA Gent (belga)-Partizan Beograd (szerb) 1-1 (0-0)
korábban:
Flora Tallinn (észt)-Anortoszisz Famaguszta (ciprusi) 2-2 (0-2)
A állás: 1. (és továbbjutott) KAA Gent 10 pont, 2. Partizan Beograd 7, 3. Flora Tallinn 2 (4-7), 4. Anortoszisz Famaguszta 2 (4-8)