Élre álltak a spanyolok, kilencet lőttek a németek a világbajnoki selejtezőkön

Horizontal
Spain's midfielder Koke (R) and Spain's forward Raul de Tomas celebrate after winning the FIFA World Cup Qatar 2022 qualification football match between Greece and Spain at the OAKA Spiros Louis stadium in Athens on November 11, 2021. (Photo by ARIS MESSINIS / AFP)
Egygólos athéni győzelmével a spanyol labdarúgó-válogatott csütörtökön átvette a vezetést a csoportjában a 2022-es, katari világbajnokság európai selejtezősorozatában.

A spanyolok győztes gólját Pablo Sarabia szerezte a 26. percben büntetőből, a sikerrel pedig a svédek elé kerültek, így a két gárda vasárnapi rangadóján számukra lesz kedvező a döntetlen a vb-részvétel kiharcolásához.

Kedvező helyzetbe kerültek a spanyolok Forrás: AFP/Aris Messinis

A portugálok ugyan csak gól nélküli döntetlent értek el az írek vendégeként, de jobb gólkülönbségükkel élre álltak a csoportjukban, ezért vasárnap a második szerbek elleni rangadón nekik az egy pont is elég a vb-részvételhez.

A vb-ezüstérmes horvátok igazi gálát tartottak Máltán, ugyanis 7-1-re győztek a szigetországban, melynek köszönhetően életben tartották reményüket az első hely megszerzésére. Ehhez a vasárnapi utolsó körben hazai pályán győzniük kellene a jelenleg éllovas oroszok ellen.

Még ennél is nagyobb fiesztát rendezett a már kijutott német csapat, mivel kilenc góllal múlta felül a kilencedik perctől emberhátrányban futballozó Liechtensteint. A mérkőzés előtt a német szövetség hivatalosan is elbúcsúztatta Joachim Löw korábbi szövetségi kapitányt, aki a nyári Európa-bajnokságot követően - 15 év után - távozott a Nationalelf éléről. Ebben a csoportban a románok nem bírtak az izlandiakkal, így Észak-Macedónia mögé a harmadik helyre szorultak a pótselejtezőt érő második pozícióért folyó küzdelemben.

Európai vb-selejtezők, 9. forduló:

A csoport:
Írország-Portugália 0-0
piros lap: Pepe (82., Portugália)

Azerbajdzsán-Luxemburg 1-3 (0-0)
gól: Szalahli (83.), illetve Rodrigues (67., 91.), Thill (78.)

Az állás: 1. Portugália 17 pont/7 mérkőzés (16-4), 2. Szerbia 17/7 (16-8), 3. Luxemburg 9/7, 4. Írország 6/7, 5. Azerbajdzsán 1/8

B csoport:
Görögország-Spanyolország 0-1 (0-1)
gól: Sarabia (26., 11-esből)

Georgia-Svédország 2-0 (0-0)
gól: Kvarachelia (61., 77.)

Az állás: 1. Spanyolország 16 pont/7 mérkőzés, 2. Svédország 15/7, 3. Görögország 9/7, 4. Georgia 7/8, 5. Koszovó 4/7

H csoport:
Málta-Horvátország 1-7 (1-4)
gól: Brozovic (31., öngól), illetve Perisic (6.), Caleta-Car (22.), Pasalic (39.), Modric (45+1.), Majer (47., 64.), Kramaric (53.)

Szlovákia-Szlovénia 2-2 (0-1)
gól: Duda (58., 11-esből), Strelec (74.), illetve Zajc (18.), Mevlja (62.)
piros lap: Blazic (57., Szlovénia)

Oroszország-Ciprus 6-0 (1-0)
gól: Jerohin (4., 87.), Szmolov (55.), Mosztovoj (56.), Szutormin (62.), Zabolotnyij (82.)

Az állás: 1. Oroszország 22 pont, 2. Horvátország 20, 3. Szlovákia 11 (11-10), 4. Szlovénia 11 (11-11), 5. Málta 5 (9-24), 6. Ciprus 5 (3-19)

J csoport:
Németország-Liechtenstein 9-0 (4-0)
gól: Gündogan (11., 11-esből), Kaufmann (20., öngól), Sane (22., 49.), Reus (23.), Müller (76., 86.), Baku (80.), Goppel (89., öngól)
piros lap: Hofer (9., Liechtenstein)

Románia-Izland 0-0

Örményország - Észak-Macedónia 0-5 (0-2)
gól: Trajkovski (22.), Bardhi (36., 66., 90., utóbbi kettőt 11-esből), Ristovski (79.)

Az állás: 1. (és már kijutott) Németország 24 pont, 2. Észak-Macedónia 15, 3. Románia 14, 4. Örményország 12, 5. Izland 9, 6. Liechtenstein 1