Mourinho csodacseréje rekorder lett az olasz bajnokságban - videó

2021.11.21. 22:46

Az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában az Andrij Sevcsenko vezette Genoa hazai pályán 2-0 kikapott José Mourinho csapatától, az AS Romától.

A 45 éves Sevcsenko augusztusban távozott az ukrán válogatott szövetségi kapitányi posztjáról. Vezetése alatt a nemzeti csapat 25 győzelmet aratott, 13-szor döntetlent játszott és 14 vereséget szenvedett. Irányításával a válogatott júniusban bejutott a - részben budapesti rendezésű - Európa-bajnokság negyeddöntőjébe, ahol a későbbi ezüstérmes angol válogatottól kapott ki.

Sevcsenko nem állt messze attól, hogy sikeresen mutatkozzon be a Serie A-ban, ugyanis csapata 82 percig döntetlenre állt a José Mourinho vezette AS Romával. Azonban a hajrában az örmény Henrih Mhitarján átadása után a 18 éves Felix Afena-Gyan kilőtte a jobb alsó sarkot.

• A ghánai játékos az első olyan gólszerző lett a Serie A történetében, aki 2003. január 1. után született.
A harmadik élvonalbeli meccsén duplázni tudottForrás: AS Roma/Twitter

A 94. percben aztán Afena-Gyan ismét megvillant. A ghánai támadó egy labdaszerzés után 25 méterről tekert a bal felső sarokba.

Ezzel a győzelemmel az AS Roma feljött az ötödik helyre, a Genoa továbbra is a tabella 18. helyén áll.