A Premier League hétvégi fordulójának rangadóján az első helyezett Chelsea az egy hete edzőváltáson átesett Manchester United csapatát fogadta.

A Manchester United Michael Carrick vezetésével megnyerte első meccsét a Bajnokok Ligájában a Villarreal ellen, ami továbbjutást ért a csoportból. A második meccse sem ígérkezett sokkal könnyebbnek, ugyanis a BL-ben címvédő, az angol bajnokságot vezető Chelsea otthonában kellett fellépnie.

A Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató Chelsea a Mendy - Chalobah, Silva, Rüdiger - James, Alonso, Jorginho, Loftus-Cheek - Zijes, Hudson-Odoi, Werner összeállításban kezdett, míg a túloldalon megannyi hiányzó mellett Carrick csak csereként küldte be Cristiano Ronaldót.

A United a De Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly, Telles - McTominay, Matic, Fred - Sancho, Bruno Fernandes, Rashford tizeneggyel kezdett.

A meccs elején érezhető volt, hogy a vendégek a védekezésre helyezik a hangsúlyt, ennek megfelelően Chelsea-helyzetekkel indult a meccs. Hudson-Odoi már a 4. percben ziccerbe került, De Gea bravúrral, lábbal védte a lövést.

A 31. percben Rüdiger merészkedett előre, majd lőtt messziről, ami után a keresztlécen csattant a labda.

A második félidőben szinte a semmiből vezetést szerzett a United. Az 50. percben egy hazai szöglet után Telles szabadított fel, ami után Jorginho rosszul vette át a labdát, erre csapott le Jadon Sancho, aki a kapuig vihette a labdát és nem hibázott. Sancho Ole Gunnar Solskjaer távozása óta második gólját szerzete a második meccsén, egyben az elsőt a Premier League-ben.

Cristiano Ronaldo a gólszerző Jadon Sancho helyére állt be Forrás: AFP/Ben Stansall

A 69. percben szinte ugyanúgy a semmiből egyenlített a Chelsea, miután egy szögletet követően Wan Bissaka rúgot teljesen feleslegesen Thiago Silva lábába, ami után tizenegyest kapott Thomas Tuchel csapata. A labda mögé Jorginho állt, aki nem is hibázott.

A hajrában mindkét csapat eldönthette volna a meccs sorsát, de több gól már nem született, maradt az 1-1.