Ibrahimovic parádés gólt lőtt, a Milan legyőzte a klub korábbi sztárjának csapatát

fbl Horizontal
AC Milan's Swedish forward Zlatan Ibrahimovic celebrates after opening the scoring during the Italian Serie A football match between Genoa and AC Milan on December 01, 2021 at the Luigi-Ferraris stadium in Genoa. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában az AC Milan 3-0-ra győzött a kieső helyen álló Genoa otthonában, míg az éllovas Napoli 2-2-es döntetlent játszott a Sassuolo vendégeként.

Korábbi legendás játékosa, a 2004-ben aranylabdás Andrij Sevcsenko vezette Genoa otthonába látogatott a Milan a 15. fordulóban. A hazai csapat a kiesőhelyről várta a meccset, míg a vendég együttes két vereség után szeretett volna javítani.

Gyorsan vezetést szerzett Stefano Pioli csapata, Zlatan Ibrahimovic a 10. percben nagyszerűen használta ki, hogy az ellenfél kapusa, Salvatore Sirigu rosszul helyezkedett, és szabadrúgásból szép gólt csavart a kapu bal oldalába.

A 40 éves svéd sztár már a második szabadrúgásgólját szerezte ebben az idényben.

Uralta a meccset a Milan, különösen Ibrahimovic volt elemében, aki többször is helyzetbe került. Mikor úgy tűnt, hogy a szünetben marad az 1-0, a brazil Junior Messias egy bravúros fejessel a hosszabbításban megduplázta a milánói előnyt.

A második félidőt is jól kezdte a Milan, a 61. percben Messias újra betalált, ezúttal Brahim Diaz passza után lőtte ki precízen a jobb alsó sarkot.

A folytatásban újabb gól már nem esett, a Milan magabiztosan győzte le Sevcsenko csapatát,

amelynek minden bizonnyal nagy harcot kell majd vívnia a bennmaradás kiharcolásáért.

A mérkőzés összefoglalója:

Az éllovas Napoli két góllal is vezetett a Sassuolo otthonában, de a hazaiak az utolsó percekben kiegyenlítettek, és majdnem fordítottak, de a harmadik góljukat érvénytelenítették, így 2-2-vel ért véget a meccs.

Luciano Spalletti csapata jelenleg egy pont előnnyel még mindig vezeti a Serie A-t a Milan előtt.