Ronaldo vezérletével az MU nyerte az Arsenal elleni rangadót

fbl Horizontal
Manchester United's Portuguese striker Cristiano Ronaldo celebrates after scoring their third goal from the penalty spot during the English Premier League football match between Manchester United and Arsenal at Old Trafford in Manchester, north west England, on December 2, 2021. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United a kétgólos Cristiano Ronaldo vezérletével hazai pályán 3-2-re legyőzte az Arsenalt a Premier League 14. fordulójának csütörtök esti rangadóján.

A Manchester United a munkavállalási engedélyére váró, hétfőn kinevezett vezetőedző, Ralf Rangnick nélkül, azaz ezúttal is Michael Carrickkel a kispadon futott neki a londoniak elleni meccsnek. Carrick azonban ezúttal, szemben a Chelsea elleni hétvégi elleni rangadóval, a kezdőbe jelölte Cristiano Ronaldót, ahogy az egyre inkább formába lendülő Jadon Sanchót is.

A hazai közönség hatalmas transzparenssel mondott köszönetet a két hete kirúgott Ole Gunnar Solskjaernek:

Mindeközben az új szakvezető, a német Ralf Rangnick, akit hivatalosan hétfőn neveztek ki, egyelőre csak a lelátóról figyelhette új csapatát.

És azt láthatta, hogy az Arsenal kezdett aktívabban és veszélyesebben, sőt a 13. percben Emile Smith Rowe góljával a vezetést is megszerezték a londoniak. A gólt némi videózás után szabályosnak találták, így 1-0-ra vezetett az Arsenal.

Ezt követően átvette a játék irányítását a United, és a 37. percben Harry Maguire lövése után a gólvonalról vágták ki a labdát a vendég védők. Az Arsenal a következő percben megduplázhatta volna az előnyét, ha Gabriel Martinelli jobban találja el a labdát. Ehelyett döntetlennel mentek szünetre a csapatok,

a 44. percben ugyanis Fred passzából a 100. MU-meccsén pályára lépő Bruno Fernandes talált az Arsenal kapujába.

Fordulás után Ronaldo a 48. percben még csak helyzetig jutott (ekkor Ramsdale védett), az 52. percben azonban már betalált a portugál Marcus Rashford passzából. A hazaiak azonban csak két percig örülhettek, mert egy remek támadás végén Martin Ödegaard kiegyenlített.

A 66. percben Pierre-Emerick Aubameyang lövését védte David De Gea, majd Fred esett el az Arsenal tizenhatosán belül, Martin Atkinson előbb továbbot intett, a VAR-szobában azonban megnézték az esetet, és végül büntetőhöz jutott a MU, amit Ronaldo váltott gólra, ezzel 3-2 a hazaiaknak.

A 78. percben még Aubameyang egyenlíthetett volna, de De Gea megint védeni tudott, így újabb gól már nem született, a Manchester United rangadót nyert, az utolsót Michael Carrick irányításával. Vasárnap, a Crystal Palace ellen már Ralf Rangnick ül majd a kispadon.

Eredmény, Premier League 14. forduló:
Manchester United - Arsenal 3-2 (1-1)
gól: B. Fernandes 44., C. Ronaldo 52., 70. (11-esből), ill. Smith Rowe 13., Ödegaard 54.