A Fradi El-ellenfele Barcelonában vette el Xavi veretlenségét

775678746 fbl Horizontal
Real Betis' Spanish forward Juanmi (L) scores the opening goal during the Spanish League football match between FC Barcelona and Real Betis at the Camp Nou stadium in Barcelona on December 4, 2021. (Photo by LLUIS GENE / AFP)
A Ferencvárossal azonos Európa-liga-csoportban szereplő Real Betis idegenben Juanmi góljával 1-0-ra legyőzte az FC Barcelonát, és fellépett a dobogó harmadik fokára. Xavi irányításával először szenvedett vereséget a katalán sztárcsapat.

Régen láttak olyat a katalán drukkerek, hogy a bajnokság feléhez közeledve a Betis két hellyel és négy ponttal legyen a 7. helyen 23 ponttal álló - igaz, egy meccsel kevesebbet játszó - Barcelona előtt. Xavi kinevezése óta a csapat három meccséből kettőt megnyert, egyszer döntetlent játszott. A klublegenda ezúttal kicsit megkavarta a lapokat, kimaradt a kezdőből Piqué, Frenkie de Jong, Dembélé, de Riqui Puig és Umtiti is padon kezdett, miközben Nico González és a 19 éves marokkói csatár, Abdessamad Ezzalzouli ott volt a pályán. Ebben nyilván közrejátszott, hogy szerdán a továbbjutás szempontjából élet-halál meccs vár a Barcára a BL-ben, méghozzá a Bayern München otthonában.

A Ferencvárossal azonos Európa-liga-csoportban lévő Betist már nem nagyon kell idehaza bemutatni, a sevillaiak idén talán még a tavalyinál is jobb szezont futhatnak, és kimondottan jól teljesítenek idegenben: hét mérkőzésen 13 pontot szereztek a bajnokságban, ami a negyedik legjobb teljesítmény.

A két csapat utolsó hét egymás elleni mérkőzése 41 gólt hozott, négyszer öt, háromszor pedig 7 gól megoszlásban.

Tizenegy percet kellett várni az első igazán nagy helyzetre, akkor a lesen lévő Gavi engedett el egy labdát jó érzékkel a mögüle érkező Jordi Albának, a 400. Barca-meccsét játszó védő beadását pedig az addig is nagyon aktív Philippe Coutinho pörgette a rövid sarok felé, de Rui Silva védeni tudott. A kezdeti hazai fölény után kiegyenlítettebb lett a meccs, a 25. percben a Betis is eljutott egy helyzetig, igaz, Juanmi lesről ugrott ki, mielőtt az oldalhálóba lőtt volna.

A 29. percben a Barca fiatal játékosát, Gavit először közvetlen közelről találta fejbe a labdával az egyik Betis-játékos, majd ahogy elesett, a feje ütközött Bellerin térdével.

Rövid ápolás után visszatért, két perccel később azonban láthatóan megszédült, elesett, és azonnal nyilvánvaló volt, hogy le kell cserélni.

Riqui Puig állt be a helyére.

Gavit viszik le hordágyon a balszerencsés ütközés után Forrás: AFP/Lluis Gene

A 36. percben Aitor Ruibal lépett meg egy labdával Jordi Alba mellett, hét méterről már lőtt volna, amikor Araujo az utolsó pillanatban még oda tudott piszkálni. Komoly gólhelyzet volt, az utolsó az első félidőben.

Az 52. percben Juanmi ért bele a cipője orrával Ruibal elérhetetlennek tűnő beadásába, a labda pedig a már kimozduló Ter Stegen helyén a kapuba gurult - mégsem vezetett a Betis, mert Juanmi lesen volt, amikor a labdába pöckölt. Xavi ezt követően már cserélt, Nico és Coutinho helyére Frenkie de Jong és Dembélé érkezett. Egy perccel később Depay elől mentett Rui Silva, a Barca pedig mintha kicsit mintha magasabb fokozatba kapcsolt volna.

Sokkal többet volt a labda a Barcánál és a Betis térfelén, Rui Silvának azonban nem nagyon akadt védenivalója, jól állta a rohamokat a sevillai csapat védelme, különösen az egykori Barca-játékos, Marc Bartra volt nagyon hatékony a hátsó alakzatban. Elöl pedig Juanmi! A 79. percben Canales indult el a félpályáról, a Barca tizenhatosán belül elfektette Frenkie de Jongot, középre gurított, Tello még tovább tette Juanminak, aki pedig higgadtan gurított a bal alsó sarokba (0-1).

Két perccel később Abde hagyta ki az addigi legnagyobb Barca-helyzetet, a fiatal csatár az ötösről lőtt a kapu fölé. Xavi a helyzet után le is cserélte, érkezett Piquet, míg Lenglet helyére Luuk de Jong állt be. A katalánok mindent megtettek az egyenlítésért, de csak egy komolyabb helyzetük volt, amiből nem lett gól. A Barca így első alkalommal kapott ki Xavi irányításával, a Betis pedig fellépett a dobogó harmadik fokára.