A spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán hatalmas meglepetésre 2-1-re kikapott az újonc Mallorcától.

A címvédő, a La Ligában 7 mérkőzés óta veretlen Atlético Madrid az Mallorca csapatát fogadta a Wanda Metropolitano Stadionban.

Diego Simeone együttese jobban kezdte a meccset, a legnagyobb helyzet Renan Lodi előtt adódott a 18. percben, akinek éles szögből leadott lövését védte a vendégek kapusa.

A Mallorca a félidő közepétől kezdett magára találni, Abdon Prats a kapuval szemben lőtt kevéssel a bal alsó sarok mellé, majd Kang In Lee kísérletei jelentettek veszélyt Jan Oblak kapujára, de gólt nem hozott az első 45 perc.

Aktívabban kezdte a meccset az Atlético, de a Mallorca jól tartotta magát, továbbra sem láthattak gólt a szurkolók. Felipe fejese, majd Koke távoli lövése is veszélyt jelentett, nagy nyomás alatt tartotta ellenfele kapuját Simeone csapata.

Sorra hagyta ki a helyzeteket a hazai együttes, több mint egy órányi játék után is 0-0 állt az eredményjelzőn, pedig gólokkal vezethettek volna már Griezmannék. A 68. percben aztán szó szerint begyötörte a vezető gólt az Atlético.

Egy remek hosszú indítás után Ángel Correa tette középre a labdát, Matheus Cunha pedig a földön fekve, nem mindennapi körülmények között terelte be a labdát a kapuba.

Az Atlético játékosai itt még örültek Forrás: AFP/Oscar Del Pozo

A Mallorca védője, Franco Russo balszerencsés volt, már csak estében a gólvonal mögül tudta kifejelni a labdát.

Az argentin hátvéd később újra fontos szereplővé vált, mert szinte a semmiből megszerezte a Mallorca egyenlítő gólját a 80. percben. Egy szabadrúgás után kiválóan ugrott fel Russo, és szépen fejelt a kapuba, Oblak nem védhette a fejest.

Az Atlético nem dőlhetett hátra, a három pont megszerzéséért újra támadnia kellett, de folytatásban már csak helyzetekig jutott, újabb gólig nem.

Mikor már mindenki azt hitte, hogy döntetlen lesz, a Mallorca egy kontra után megfordította a meccset. A Real Madrid japán kölcsönjátékosa, Kubo Takefusza egy az egyben vezethette Oblakra a labdát, és nem is hibázta el a ziccert.

Kubo (balra) szerezte a győztes gólt Forrás: AFP/Oscar Del Pozo

Az utolsó pillanatokban még egyenlíthetett volna a címvédő, de Joao Félix kihagyott egy nagy helyzetet, és óriási meglepetésre kikapott.