Az Arsenal 5–1-re legyőzte otthon a harmadosztályú Sunderland csapatát az angol labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjében.

Az Arsenal már a 17. percben megszerezte a vezetést Edward Nketiah révén, végül mesterhármassal fejezte be a találkozót, ráadásul az utolsó gólja meglehetősen tetszetősre sikerült, ugyanis Nicolas Pépé zseniális passza után sarokkal szerzett gyönyörű gólt.

Magabiztos győzelemmel jutott elődöntőbe az Arsenal az angol labdarúgó Ligakupában Forrás: AFP/Glyn Kirk

Az elefántcsontparti támadó góllal és két gólpasszal zárta a meccset, ugyanis a mérkőzés végén ő tálalt Charlie Patino elé, aki így góllal mutatkozott be az Arsenal felnőttcsapatában.

Az Arsenal 19 kapura lövésből 10-szer találta el a kaput, végül pedig magabiztos győzelmet aratott, és bejutott a sorozat elődöntőjébe.

Angol Ligakupa:
Negyeddöntő
Arsenal–Sunderland 5–1 (Nketiah 17., 49., 58., N. Pépé 27., Patino 90+1., ill. Broadhead 31.)