Kihasználta a Chelsea botlását az idegenben nyerő Manchester City

fbl Horizontal
Manchester City's English midfielder Phil Foden celebrates scoring the opening goal during the English Premier League football match between Manchester City and Leeds at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on December 14, 2021. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester City az első félidőben szerzett egyetlen gól ellenére a mérkőzést szinte végig kézben tartva, magabiztosan nyert a Brentford otthonában a Premier League 20. fordulójában, és magabiztos előnnyel fordulhat rá 2022-re.

Pep Guardiola a sűrű bajnoki menetrendben négy helyen változtatott a vasárnap a Leicester City ellen parádézó, 6-3-ra nyerő csapaton. Olekszandar Zincsenko, Riyad Mahrez, Ilkay Gündogan és Raheem Sterling helyett Nathan Ake, Gabriel Jesus, Phil Foden és Jack Grealish került be a kezdőbe a könnyűnek egyáltalán nem ígérekző nyugat-londoni meccsen.

Érdekesség, hogy a City az év első meccsét alig néhány mérföldre játszotta a szerda esti helyszíntől: az akkor a nyolcadik helyen álló Guardiola-csapat: a Chelsea elleni 3-1-es győzelem szárnyakat adott a Citynek, amelyik meg sem állt a bajnoki címig, és a naptári év 36. bajnoki győzelmére készült.

Ahhoz képest, hogy az első tíz percben szinte nem volt a labda a 11. helyen álló hazai csapatnál, az első védést Edersonnak kellett bemutatnia a 12. percben, amikor Onyeka került helyzetbe, majd Marcel Jensen vette célba a City kapuját a félpályáról, és a tizenegyes ponton ácsorgó Edersonnak bizony szerencséje volt, hogy célt tévesztett. Majd megint Onyega került, helyzetbe, hogy egy szöglet után Wissa lövését védje előbb Edersont, az ismétlést pedig Joao Cancelo fejelte ki a gólvonalról.

Edersonnak legalább háromszor kellett nagyot védenie az első félidőben Forrás: AFP/Ben Stansall

Érett a hazai gól, úgyhogy törvényszerű volt, hogy a 16. percben a City szerezzen vezetést, Kevin De Bruyne nagyszerű passza után Phil Foden talált a kapuba, a VAR pedig jelezte, hogy a szélső nem volt lesen (0-1).

A City ismét átvette a meccs irányítását. A 25. percben ritkán látható jelenet történt: David Coote játékvezető lekönyökölte Marcel Jensent, de megúszta sárga lap nélkül.

A City az első félidőben 80 százalékban birtokolta a labdát, de Foden - igaz, gólt érő - lövésén kívül nem volt kaput eltaláló kísérletük.

Szünet után Grealish és Foden helyet cserélt (előbbi ment ki a bal szélre, míg utóbbi lett a hamis 9-es), és Foden egy percen belül megduplázhatta volna az előnyt, de a fejese a kapu mellé ment, majd De Bruyne lövését védte Fernandez, míg az 50. percben megint Foden fejelt lesről a hazai kapuba, így maradt a 0-1. Ahogy a 66. percben is, amikor De Bruyne lőtt kapufát mintegy 20 méterről.

A hátralévő időben már nem nyomott annyira a City, a Brentfordnak is voltak kisebb lehetőségei, a 87. percben még Aymerick Laporte talált a kapuba, de a VAR les miatt elvette a gólt, így maradt a végeredmény 0-1. A Manchester City így nyolc pont előnnyel vezeti a tabellát a Brighton ellen csak döntetlent játszó Chelsea előtt.