Kilátástalan játékkal kapott ki a hazai pályán a Manchester United

fbl Horizontal
Wolverhampton Wanderers' Portuguese midfielder Joao Moutinho (C) celebrates after scoring the opening goal of the English Premier League football match between Manchester United and Wolverhampton Wanderers at Old Trafford in Manchester, north west England, on January 3, 2022. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United hazai pályán 1-0-ra kikapott a vendég Wolverhampton Wandererstől a Premier League 21. fordulójának egyetlen hétfői mérkőzésén. Az Old Trafford közönsége egy nagy visszatérőt köszönhetett, akinek azonban nem sok öröme volt a mérkőzésben.

Egy órával a mérkőzés kezdete előtt igazi meglepetést kaptak a MU drukkerei: a kiadott összeállításból ugyanis kiderült, hogy 2020. január 22., azaz közel két év, egészen pontosan 712 nap után újra bajnoki mérkőzésen léphetett pályára Phil Jones. A korábbi 27-szeres angol válogatott védő egy súlyos térdsérülés után térhetett vissza, miután Harry Maguire-re nem számíthatott Ralf Rangnick vezetőedző.

Jones párja a védelem közepén az a Raphael Varane volt, akit 2011-ben még Sir Alex Ferguson szeretett volna leigazolni, a francia azonban akkor a Real Madridot választotta. Most kiderül, mire mennek együtt.

A 8. percben Jadon Sancho lövését blokkolták a vendég védők, majd David De Gea védte Daniel Podence lövését. Ezt követően fölénybe került a Wolves, ami előbb szögletekben, majd egy óriási Nelson Semedo-lövésben mutatkozott meg, amit bravúrral védett De Gea. Sancho révén a MU is eljutott egy helyzetig, de a Wolves volt aktívabb és veszélyesebb is. A 35. percben a vezetést is megszerezhették volna, ha Raúl Jiménez fejese egy kicsivel pontosabb.

Cserék
  • A Wolverhamptonnak 15 lövése volt az első félidőben a Manchester United ellen. Ez a legtöbb lövés, amit vendégcsapat az Old Traffordon egy Premier League-meccs első 45 percében leadott.

Szünet után sem változott a játék képe, a MU nagyon nem találta a meccs ritmusát, szinte végig a hazai térfélen zajlott a játék. A 60. percben Rangnick cserélt, Greenwood helyett Bruno Fernandes lépett pályára. Talán így kellett volna kezdeni, mert szinte rögtön élet költözött a MU játékába:

Fernandes a 68. percben a felső lécet találta telibe, majd Cristiano Ronaldo gólját érvénytelenítette les miatt a játékvezete,

a következő percben pedig ismét ő került helyzetbe, de ezúttal mellé ment a lövése.

A 75. percben Romain Saiss révén a Wolves is eljutott egy felső lécig, majd Sancho helyett Marcus Rashford is beállt, a vendégek pedig visszavették az irányítást. A 81. percben Podence esése után még nem ítélt büntetőt a játékvezető, egy perccel később viszont enélkül is megszerezte a vezetést a Wolves: a csereként beállt Adama Traoré egy az egyben megverte Luke Shaw-t a jobb oldalon, a középre tekert labdáját Phil Jones középre fejelte ki, a mélységből érkező João Moutinho pedig 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).

A MU kilátástalan játékát jól jellemzi, hogy a vendégek kapusa, José Sá a 94. percben mutatta be első igazi védését, amikor Nemanja Matics középre tartó fejesét védte. Sa búcsúzóul még védte Bruno Fernandes szabadrúgását a 97. percben, majd Michael Dean lefújta a mérkőzést, amit 1-0-ra megnyert a Wolverhampton Wanderers.