Ronaldo nélkül győzött és jutott tovább az FA-kupában a Manchester United

2022.01.10. 22:51

A Manchester United hazai pályán sok hibával játszva, és nem kevés szerencsével 1-0-ra legyőzte a két meg nem adott gólt is szerző Aston Villát az FA-kupa 3. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

A Manchester United számára miután a bajnokságban 22 pont a hátránya az éllovas Manchester Cityvel szemben, a Ligakupából pedig még szeptemberben kiesett (0-1 otthon a West Ham United ellen) hazai pályán már csak egyetlen megnyerhető trófea maradt, mégpedig az FA-kupa. A 12-szeres győztes MU utoljára 2018-ban járt a fináléban, a kupát pedig 2016-ban emelhették legutóbb a magasba a játékosok, azaz már igencsak régen.

Csakhogy az ellenfél, a hétszeres győztes Aston Villa a bajnokságban ugyan csak a 13. helyen áll, a bajnokságban az idei szezonban már legyőzte az akkor még Ole Gunnar Solskjaer által irányított MU-t, mégpedig éppen az Old Traffordon, azaz korántsem tűnt egyszerű riválisnak a birminghami csapat.

A MU Ralf Rangnick érkezése után javuló formát mutatott, azonban a Newcastle elleni döntetlen, majd a Wolverhampton elleni hazai vereség több, a csapaton belüli problémát is a felszínre hozott. A játékosok egy részének nem tetszik a taktika, mások a stáb tagjaival nincsenek kibékülve, megint mások az edzések minőségével. A német edző ennek ellenére ragaszkodott az általa elképzelt 4-2-2-2-es felálláshoz, viszont Cristiano Ronaldót ezúttal a meccskeretbe sem nevezte:

Az azóta a bizonyos 1-0-ra megnyert bajnoki óta edzőváltáson áteső Villát már a liverpooli klublegenda, a MU-t nem éppen szívlelő Steven Gerrard irányítja, aki viszont egyetlen egy helyen változtatott a szeptemberi győztes csapaton: a gólszerző Kortney Hause helyett Emiliano Buendia került be a kezdőbe.

Nem kellett sokat várni az első gólra, Fred beadását már a 8. percben hajszálpontosan fejelte Scott McTominay a Villa kapujába (1-0). Szinte azonnal jöhetett volna a válasz, ha egy szöglet után Buendia által megcsúsztatott labdába Lindelöf nem ér még bele fejjel kicsit megzavarva így a berobbanó Watkinst, aki nem is tudta jól eltalálni a labdát. De a következő helyzet is a vendégeké volt, Buendia egy megindulás után keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, amiről nem sokkal maradt le Danny Ings.

Scott McTominay fejese után az Aston Villa kapujában landolt a labdaForrás: AFP/Paul Ellis

Az újabb hazai gólszerzési lehetőségre a 28. percig kellett várni, amikor egy labdaszerzést követően Cavanit ugratta ki Fernandes, az uruguayi Tyron Mingsen megpattanó lövését azonban bravúrral védte Emiliano Martínez. A következő percben viszont Lindelöf hibája után már Watkins bombázta szét hat méterről a felső lécet.

A 40. perchez közeledve a MU pillanatai következtek: előbb Greenwood, majd Fernandes próbálkozását blokkolták a védők, harmadjára pedig már Martíneznek kellett a léc fölé tolnia Luke Shaw lövését. Az első félidő utolsó perceiben több lehetőség is adódott a MU előtt, de Rashfordék rendre rosszul oldották meg a helyzeteket.

Fordulás után az első helyzet még a MU-é volt, az 50. percben azonban egy jobbról belőtt szabadrúgást követően Ings juttatta a labdát a kapuba.

Danny Ings bólintja a labdát a kapuba, de mindhiába, mert a gólt érvénytelenítette a játékvezetőForrás: AFP/Paul Ellis

A VAR-helyiségben azonban visszanézték a történteket, és végül nem adta meg a gólt Michael Oliver, mert úgy ítélte meg, hogy a labdára startoló Cavanit feltartották. Percekkel később újabb szabálytalan gólt szerzett a Villa, amikor Buendia beadása után Ings indult lesről, így Watkins már hiába kotorta be a kapu felé tartó labdáját.

A 60. perctől jó negyedórán át szinte csak védekezett MU, De Geának is egyre több dolga akadt. A 70. percben Watkins tekert jobbról 20 méterről centikkel a jobb kapufa mellé. Aztán a 74. percben Greenwood indult meg a félpályáról, nyolc méterről lőhetett, de már egy védő szorításában, és Martínez hárítani tudott. Jól egyik csapat sem játszott, de a lelkesedésre nem lehetett gond. A 85. percben Fernandest és Rashfordot is lecserélte Rangnick, Lingard és Elanga kapott lehetőséget helyettük. A hatperces ráadás elején Greenwood tekert Martínez kezébe, majd lepörgött az utolsó három-négy perc, így a MU Scott McTominay korai góljával bejutott a negyedik fordulóba, ahol a Middlesbrough-t fogadja majd.

A két csapat szombaton a Premier League 22. fordulójában a birminghami Villa Parkban is megmérkőzik egymással.