Óriási meglepetésre csoportutolsóként esett ki az Afrika-kupa címvédője

fbl Horizontal
Algeria's forward Riyad Mahrez reacts after Ivory Coast's forward Nicolas Pepe (not seen_ scored Ivory Coast's third goal during the Group E Africa Cup of Nations (CAN) 2021 football match between Ivory Coast and Algeria at Stade de Japoma in Douala on January 20, 2022. (Photo by CHARLY TRIBALLEAU / AFP)
Óriási meglepetésre, mindössze egyetlen ponttal, csoportutolsóként esett ki az Afrika-kupa csoportköréből a címvédő, algériai válogatott.

2019-ben a trófeát emelhette magasba Rijad Mahrez, az algériai válogatott csapatkapitánya, de most csoportutolsóként utazhat haza. A Manchester City sztárja csapata utolsó csoportmeccsén tizenegyest rontott, igaz, akkor már 3-0-ra vezetett az elefántcsontparti válogatott.

Rijad Mahrez és Algéria csúfosan búcsúzott Forrás: AFP/Charly Triballeau

Az első félidőben Kessie és Sangare szerzett gólt, majd fordulás után, az 54. percben Nivolas Pépé is gólt szerzett. Algéria a 73. percben szépített, 3-1-re kapott ki.

A csoport másik találkozóján Egyenlítői-Guinea egygólos meccsen múlta felül Sierra Leonét és jutott ezzel a 16 közé. Sierra Leone egyenlíthetett volna, de tuzenegyest rontott a második félidőben.

Tunézia válogatottja a 93. percben kapott góllal 1-0-ra veszített Gambiával szemben,de a harmadik helyezettek ranglistáján elfoglalt pozíciójának köszönhetően így is továbbjutott. Az észak-afrikai együttes az első félidőben tizenegyest hibázott.

Az F csoport másik meccsén a csütörtöki sikerével első helyezettként továbbjutó Mali 2-0-ra verte Mauritánia csapatát.

Tunézia a nyolcaddöntőben Nigériával játszik majd, míg Mali ellenfele Egyenlítői-Guinea, Gambiáé pedig Guinea lesz.

A hat négycsapatos csoportból az első kettő mellett a négy legjobb harmadik jut a nyolcaddöntőbe, onnantól egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. A döntőt február 6-án játsszák.

E csoport, 3. forduló:

Elefántcsontpart-Algéria 3-1 (2-0)
gól: Kessie (22.), Sangare (39.), Pepe (54.), illetve Bendebka (73.)

Egyenlítői-Guinea - Sierra Leone 1-0 (1-0)
gól: Ganet (38.)

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Elefántcsontpart 7 pont, 2. (továbbjutott) Egyenlítői-Guinea 6, 3. Sierra Leone 2, 4. Algéria 1

F csoport, 3. forduló:

Gambia-Tunézia 1-0 (0-0)
gól: Jallow (93.)

Mali-Mauritánia 2-0 (1-0)
gól: Haidara (2.), Koné (49., 11-esből)

A csoport végeredménye: 1. (továbbjutott) Mali 7 pont (4-1), 2. (továbbjutott) Gambia 7 (3-1), 3. (továbbjutott) Tunézia 3, 4. Mauritánia 0