Az argentin és a brazil labdarúgó-válogatott is házigazdaként nyert a dél-amerikai selejtezősorozat 16. fordulójában, kedden.

Argentína Lautaro Martinez 29. percben szerzett találatával 1-0-ra múlta felül Kolumbiát, míg Brazília 1-0-s első félidőt követően 4-0-ra győzte le Paraguayt, de a meggyőző különbség csak a végjátékban alakult ki.

A térség két meghatározó együttese már korábban biztosította részvételét a katari vb-n.

A továbbjutásért nagy versenyt futó csapatok közül Peru és Ecuador előbbi pályaválasztása mellett nem bírt egymással (1-1), így az automatikus vb-részvételt érő negyedik helyre Uruguay léphetett, amely hazai környezetben magabiztosan bizonyult jobbnak a sereghajtó Venezuelánál.

A meccs legszebb gólját Edinson Cavani szerezte:

A dél-amerikai selejtezősorozat március végén folytatódik.

Eredmények, 16. forduló:

Argentína-Kolumbia 1-0 (1-0)
gól: L. Martínez (29.)

Brazília-Paraguay 4-0 (1-0)
gól: Raphinha (28.), Coutinho (62.), Antony (86.), Rodrygo (88.)

Uruguay-Venezuela 4-1 (3-0)
gól: Bentancur (1.), De Arrascaeta (23.), Cavani (45+1.), L. Suárez (53.), illetve J. Martínez

Peru-Ecuador 1-1 (0-1)
gól: Flores (69.), illetve Estrada (2.)

Bolívia-Chile 2-3 (1-1)
gól: Enoumba (37.), Moreno (88.), illetve Alexis Sánchez (14., 85.), Nunez Espinoza (77.)

Az állás: 1. (már vb-résztvevő) Brazília 39 pont/15 mérkőzés, 2. (már vb-résztvevő) Argentína 35/15, 3. Ecuador 25/16, 4. Uruguay 22/16, 5. Peru 21/16, 6. Chile 19/16, 7. Kolumbia 17/16, 8. Bolívia 15/16, 9. Paraguay 13/16, 10. Venezuela 10/16

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.