Teljes csőd Dárdai Pál nélkül a Hertha, most Gulácsiék alázták meg a csapatot Berlinben - videó

Horizontal
Leipzig's Malian midfielder Amadou Haidara celebrates scoring the 5-1 goal during the German first division Bundesliga football match between Hertha Berlin and RB Leipzig in Berlin, eastern Germany on February 20, 2022. (Photo by John MACDOUGALL / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
Az RB Leipzig, kezdőjében mindhárom magyar játékosával, a második félidőben valósággal kiütötte a Hertha Berlint, és a két csapat idei első, augusztusi bajnokija után ezúttal is 6 gólt lőtt a fővárosiaknak. Győzelmével a Lipcse visszavette a BL-indulást érő negyedik helyet a tabellán.

A kiesés elől menekülő fővárosiak ellen ezúttal már a lipcsei csapat mindhárom magyar futballistája a kezdőben kapott helyet.

A vendégek úgy kezdtek, ahogy az egy Bajnokok Ligája-helyért küzdő csapathoz illik, beszorították a Herthát, és a 20. percben Heinrich megpattanó lövésével (Gechteren változtatott irányt a labda) meg is szerezte a vezetést a Lipcse.

Három perccel később Szoboszlai 23 méteres szabadrúgása után ütötte ki a jobb kapufa mellé tartó labdát a hazaiak kapusa, Schwolow, majd a 36. percben Jovetics hasonló próbálkozása után kellett nagyot védenie Gulácsinak. Kiegyenlített volt az első félidő, a 45. percben Richert veszélyes fejésre Szoboszlai válaszolt egy jó lövéssel - balról tolta befelé labdát, majd 17 méterről lőtt, a labda azonban szögletre ment egy blokkoló lábról.

A jól játszó Szoboszlai Dominik ezúttal csak figyeli az eseményeket Forrás: AFP/John Macdougall

A második félidő harmadik percében nem érdemtelenül egyenlített a Hertha: Siakam vesztett labdát a saját térfelén, ami Jovetics elé került, a montenegrói pedig rövid labdavezetés után 23 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. A labda éppen annyira változtatott irányt Josko Gvardiol kezén, hogy Gulácsi ne érje el.

Az 52. percben Szoboszlai tekert veszélyesen a bal alsó felé, míg a túloldalon Jovetics vette célba Gulácsi kapuját, bravúrral kellett védenie a magyar kapusnak. Szoboszlainak az a bizonyos lövés volt az utolsó fontos megmozdulása, a 60. percben ugyanis Dani Olmót küldte be a helyére Domenico Tedesco. A 62. percben eldőlni látszott a mérkőzés: Nkunkut terítette le Kempf, a játékvezető büntetőt ítélt, kiállította a Hertha középső védőjét, a francia csatár pedig precízen a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.

Három perccel később egy villámgyors támadás végé pedig valóban eldőlt a mérkőzés: Poulsen adott nagyszerű labdát Olmónak, akinek középre adásából Nkunku megszerezte a második, csapata harmadik, és szezonbeli 13. bajnoki gólját. És itt még nem volt vége, mert a 74. percben egy labdaszerzés után André Silva közeli lövését még bravúrral védte Schwolow, Dani Olmo azonban a léc alá bombázta a kipattanót (1-4). A Hertha előtt ekkor felderenghetett az augusztusi lipcsei 0-6. Hogy még jobban megijedjenek a fővárosi drukkerek, arról Haidara gondoskodott, aki a 81. percben irgalmatlanul nagy gólt lőtt 20 méterről (1-5).

A 84. percben a videobíró megmentette az újabb kiállítástól a Herthát, a játékvezető a visszanézés után visszavonta Ascacibar piros lapját, de ez sem akadályozta meg, hogy a Hertha ezúttal is féltucat gólt kapjon a lipcseiketől - a vendégek utolsó találatát egy gyönyörű átemeléssel Yussuf Poulsen szerezte.

Győzelmükkel a lipcseik pontszámban beérték, és meg is előzték a tabellán a Hoffenheimet, és feljöttek a már BL-indulást érő 4. helyre, míg a Hertha maradt 15.

Eredmény, Bundesliga, 23. forduló:
Hertha BSC - RB Leipzig 1-6 (0-1)
gól: Jovetics 48., ill. Heinrichs 20., Nkunku 64. (11-esből), Nkunku 67., D. Olmo 74., Haidara 81., Poulsen 89.
piros lap: Kempf 62.