Sallai kezdő volt, a Hertha fontos meccset nyert a Bundesligában

Hertha BSC - TSG 1899 Hoffenheim Sports soccer Bundesliga Goal celebration cheers Horizontal JOY
19 March 2022, Berlin: Soccer: Bundesliga, Hertha BSC - TSG 1899 Hoffenheim, Matchday 27 at the Olympiastadion. Hertha's Niklas Stark (l) celebrates his header for 1:0 next to Hertha's Ishak Belfodil. Photo: Soeren Stache/dpa-Zentralbild/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by SOEREN STACHE / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance via AFP)
A német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában a szezonbeli második edzőváltásán átesett Hertha BSC 3-0-ra legyőzte a Hoffenheim csapatát a berlini Olimpiai Stadionban.

A helyére kinevezett háromszoros Bundesliga-bajnok Felix Magath-nak nem volt egyszerű dolga, ugyanis a Hertha a tabella hatodik helyén álló, BL-szereplésért harcoló Hoffenheim csapatát fogadta.

Ráadásul a 68 éves szakember nem is ülhetett le a berlini csapat kispadjára, mert hét közben pozitív koronavírustesztet produkált.

Az első félidőben a berliniek mindössze 28-ban birtokolták a labdát, ennek ellenére kétszer annyit lőttek kapura mint a sinsheimiek, és a 39. percben meg is szerezték a vezetést. Marvin Plattenhardt bal oldali szabadrúgására Niklas Stark robbant be, és négy méterről a bal felső sarokba fejelt.

A fordulás után a Hoffenheim már korántsem dominált mezőnyben, a Hertha pedig a 63. percben egy újabb pontrúgás után növelte az előnyét. Egy szabadrúgás után Marc Oliver Kempf fejelte le a labdát, a hosszú oldalon érkező Ishak Belfodil pedig közelről a kapuba kanalazta a labdát.

A 74. percben aztán eldöntötte a meccset a berlini csapat.

Egy újabb szabadrúgás után a Hoffenheim védője, a menteni igyekvő David Raum ért bele szerencsétlenül egy labdába, és a saját kapujába sodorta azt.

A Hertha BSC ezzel kilenc nyeretlen bajnoki után tudott ismét győzni a Bundesligában, és feljött a 15. helyre, amivel elmozdult a kieső zónából.

Sallai Roland először játszott 90 percet az idei szezonban Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Daniel Lob

A BL-szereplést érő negyedik helyen álló Freiburg a magyar válogatott Sallai Rolanddal a kezdőben lépett pályára az utolsó helyen álló, biztos kiesőnek tekinthető Greuther Fürth otthonában. A találkozón a Freiburg többet birtokolta a labdát, nagyobb helyzeteket is kialakított, de nem tudott gólt szerezni, így gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó. A magyar válogatott támadó végigjátszotta a meccset, csapata pedig hat meccs óta veretlen a Bundesligában.