A Bayern nyerte a klasszikust, sorozatban tizedszer bajnok a Bundesligában

Horizontal FOOTBALL
(L-R) Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski celebrates scoring the 2-0 goal with his teammates Bayern Munich's German midfielder Joshua Kimmich, Bayern Munich's French forward Kingsley Coman and Bayern Munich's German midfielder Leon Goretzka during the German first division Bundesliga football match FC Bayern Munich v BVB Borussia Dortmund in Munich, southern Germany on April 23, 2022. (Photo by KERSTIN JOENSSON / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO ALTERNATIVE CROP
A német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a címvédő és listavezető Bayern München 3-1-re legyőzte a második helyen álló Borussia Dortmund csapatát az Allianz Arénában, ezzel a német rekordbajnok megszerezte fennállása 32. elsőségét a Bundesligában.

A két rivális történetében ez volt az első Klassiker, amelyen a bajnoki cím is terítékre került.

A statisztikák alapján jó esély volt arra, hogy a müncheni közönség ünnepelhet majd az Allianz Arenában,

a Bayern ugyanis 2018 novembere óta még csak pontot sem veszített a bajnokságban a Dortmund ellen, hazai környezetben pedig szinte pontosan nyolc éve százszázalékos a Ruhr-vidékiekkel szemben.

A Bayern kezdte jobban a meccset, és már a 15. percben megszerezte a vezetést Serge Gnabry bombagóljával. Joshua Kimmich jobb oldali szögletét Leon Goretzka fejelte vissza a tizenhatosnál érkező Gnabrynak, aki combbal feltette magának a labdát, majd elemi erővel kilőtte a jobb felső sarkot.

Serge Gnabry a 13. gólját lőtte a szezonban Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Matthias Balk

A folytatásban is a bajorok irányították a meccset, a 30. percben pedig kis híján növelték az előnyüket. Egy remek átadás után Gnabry lőtte ki a bal alsó sarkot, de a német válogatott támadó gólját les miatt nem adták meg.

Sokat azonban nem kellett várni a következő szabályos gólra.

A 33. percben a Dortmund a saját térfelén vesztett labdát, Thomas Müller pedig kiugratta Robert Lewandowskit, aki Marwin Hitz mellett a bal alsó sarokba belsőzött.

Robert Lewandowski a 33. gólját lőtte a szezonban Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Sven Hoppe

A Bayern az első félidőben közel került a bajnoki címhez, azonban a fordulás után a Dortmund visszajött a meccsbe.

Az 50. percben Kimmich kaszálta el a tizenhatoson belül Marco Reust, így büntetőt kapott a Dortmund. A labda mögé a német válogatott Emre Can állt oda, és a kapu közepébe lőtt a balra vetődő Manuel Neuer helyére.

Emre Can rendkívül higgadtan lőtte a tizenegyest Forrás: AFP/Kerstin Joensson

Két perccel később akár egyenlíthetett is volna a Dortmund, de Reus jobb alsóba tartó közeli lövését Neuer elképesztően nagy bravúrral védeni tudta.

A 60. percben újabb tizenegyest kaphatott volna a BVB.

Az angol válogatott Jude Bellingham verte meg a bal szélen Benjamin Pavard-t, betört a tizenhatoson belülre, ahol a francia világbajnok elkaszálta, de a játékvezető nem vette észre a szabálytalanságot és a VAR-szobából sem szóltak a fülére, hogy illene visszanéznie az esetet.

Ezt követően ismét a Bayern München akarata érvényesült, a 70. percben pedig Lewandowski visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget, de a lengyel csatár ziccerénél Hitz is bemutatott egy óriási bravúrt.

A 19 éves Jamal Musiala biztosította be a Bayern győzelmét Forrás: AFP/Kerstin Joensson

A 83. percben aztán a Bayern két csereembere eldöntötte a meccset.

Jamal Musiala tört be a tizenhatoson belülre, a 11 méteres lövését Hitz védte, de a labda kipattant róla, amit Marcel Sabitzer visszafejelt Musiala elé, aki öt méterről a kapu jobb oldalába bombázott, ezzel pedig biztossá vált, hogy a Bayern München sorozatban tizedszer, összesen pedig 32. alkalommal végez az élen a Bundesligában.

A Bayern München győzelmével Thomas Müller és Robert Lewandowski is megdöntött egy-egy rekordot:

• a német világbajnok a 11 elsőségével írt történelmet
  • a lengyel csatár pedig a 10 bajnoki címével a Bundesliga fennállásának legeredményesebb légiósa lett.