A Malatyaspor hivatalosan is bejelentette, hogy Ahmet Eyüp Türkaslan, a másodosztályú csapat kapusa meghalt a törökországi, hétfő hajnali súlyos földrengésben.
A csapat már hétfőn közölte, hogy a kapus a romok alatt rekedt, de a feleségét ki tudták menteni. A mentés sajnos nem járt eredménnyel, már nem tudták élve kihozni a 28 éves kapust a romok alól.
Başımız sağ olsun!
— Yeni Malatyaspor (@YMSkulubu) February 7, 2023
Kalecimiz Ahmet Eyüp Türkaslan, meydana gelen depremde göçük altında kalarak, hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
Seni unutmayacağız güzel insan. pic.twitter.com/15yjH9Sa1H
A térséget hétfőre virradóan rázta meg több erős földrengés, a legnagyobb földmozgás egyes mérések szerint a 7,7-es erősséget is elérte. Ezen felül utórengések százait jegyezték fel. Szíriából eddig legkevesebb 1712, Törökországból pedig 3549 halottról, illetve sérültek ezreiről érkeztek hírek.