0-2-ről állt fel a Manchester United a Premier League-ben

fbl Horizontal
Manchester United's English striker Marcus Rashford (L) heads the ball and scores his team first goal during the English Premier League football match between Manchester United and Leeds United at Old Trafford in Manchester, north west England, on February 8, 2023. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United a Leeds elleni, még a királynő halála miatt elhalasztott meccset pótolt a Premier League-ben és fordulatos találkozón 0-2-ről állt fel.

Remekül kezdett a Leeds, amely Jesse Marsch kirúgása után Michael Skubala vezetésével érkezett az Old Traffordra és a kiesés elől menekülő csapat Gnonto góljával vezetést is szerzett.

A United Eriksen, Casemiro és Antony hiányában nagyon álmosan játszott, a második félidő elején pedig már kettővel vezetett a Leeds, amikor egy beadásba Varane lépett bele rosszul és öngólt vétett.

Erik ten Hag ezt követően cserélt, Garnacho és Weghorst helyére jött Pellistri és Sancho, majd a 62. percben Rashford fejesből szépített, a 70. percben pedig Sancho egyenlített.

Rashford újra gólt szerzett Forrás: AFP/Oli Scarff

Az utolsó 20 percben mindkét csapa megszerezhette volna a győzelemet, de a manchesteriek jártak ehhez sokkal közelebb, de maradt a 2-2, így véget ért a 13 meccses hazai győzelmi széria.

A két csapat hétvégén újra találkozik majd a bajnokságban.