A labdarúgó NB I-ben a hét végén a Paks csapata 2-1-re legyőzte a MOL Fehérvárt, amely ezzel a vereséggel a 11., azaz a kieső helyre csúszott vissza. Mindez egyre nagyobb botrányt kavar Székesfehérváron. A Fehérvár kispadján az a Huszti Szabolcs ül, aki a Debrecen után második NB I-es csapatával is a bukás közelébe jutott.
2021. február 16-án mindenki óriási meglepetéssel vette tudomásul, hogy Debrecenben Huszti Szabolcsot nevezték ki az NB II-es csapat vezetőedzőjének. Mindezt úgy, hogy a korábbi válogatott labdarúgónak semmiféle edzői végzettsége nem volt.

(Ugrás a jelenbe: ma sincs. Azaz Huszti úgy ül a fehárvári kispadon, hogy nem rendelkezik azokkal a papírokkal, amelyek ahhoz szükségesek, hogy ezt a munkát elvégezze. Az MLSZ adatbankjában a MOL Fehérvár vezetőedzőjeként Toldi Gábort tüntetik fel, Huszti Szabolcs asszisztensedzőként szerepel. A meccsek után Toldi Gábor nyilatkozik, ő vesz részt a sajtótájékoztatón, mert Husztinak erre - a megfelelő papírok hiányában - nincs jogosultsága.)
Debecenben tehát nem kis kockázatot vállaltak azzal, hogy a nullkilométeres Husztit ültették a kispadra. Az elsődleges cél, a feljutás természetesen sikerült, de azzal a játékosállománnyal a DVSC-nek ez kötelező feladat volt.
Ez sosem érdekelt, sőt, motivált, mert ha valakivel állandóan foglalkoznak, akkor az csak számít valamit. Nekem egy a fontos, hogy a csapat győzzön, nem az én személyem a lényeg. Szükség van a papírra, de természetesen vannak olyan dolgok, amelyeket könyvből sosem lehet megtanulni. Mindenképpen meg szeretném szerezni a Pro-licenszet, ám ebben a munkában nemcsak az elméleti tudás számít. Ugyanakkor az a tapasztalat, amelyet az ember egy Dick Advocaatnál, egy Niko Kovac-nál, egy Luciano Spalettinél megszerez, semmilyen tanfolyammal nem helyettesíthető."
Ám az NB I-ben már elmaradt a diadalmenet. 2021. október 28-án a klub bejelentette, hogy az edzőpáros távozik Debrecenből. A hivatalos kommunikáció úgy szólt, hogy Huszti és Toldi felajánlotta a lemondását azok után, hogy a Magyar Kupában az akkor NB II-es Kecskemét 2-1-re legyőzte a Debrecent. Valójában ez a kupakiesés az utolsó csepp volt a pohárban, mert a bajnokságban a Debrecen 10 forduló után a 10. helyen állt, azaz nagyon közel került a kieséshez. Akkor csak a jobb gólkülönbségének köszönhette, hogy nem a kieső helyen tartózkodott.
Huszti Szabolcs első edzői munkája tehát nélkülözte a sikereket. Sokan úgy vélekedtek, eleve hiba volt az ő kinevezése, mert korábban semmilyen tapaszalattal nem rendelkezett, ami az edzői munkát illeti.
A nyomós indokként hangoztatott 15 évnyi légiósélet
pedig tényleg szépen néz ki, csakhogy ez sokszor nem elég ahhoz, hogy egy edző sikeres legyen.
Ráadásul Husztinak rendkívül sok ellensége, vagy rosszakarója van a sportágon belül. Sokan máig nem tudják neki elfelejteni (elnézni), hogy 2010 szeptemberében lemondta a válogatottságot. Az akkor a Zenit Szentpétervárban focizó magyar játékos hosszú levelet írt Egervári Sándor szövetségi kapitánynak, ezek után soha többet nem lépett pályára a nemzeti csapatban. Ezt pedig kevesen tudták megérteni, s még kevesebben elnézni Husztinak. Nem csoda hát, hogy a játékosból edzővé lett Huszti úgy érezte, hogy folyamatosan ellenszélben dolgozik. 2021 tavaszán is megkérdeztem tőle, mai eszével is megírná-e a levelet?

Huszti erről így beszélt az Origónak: Igen, meg. Vállalom minden szavát, minden mondatát. Aki azt gondolja, hogy azért írtam meg a levelet, mert megsértődtem, hogy lecseréltek, nagyon téved. Ültem én a cserepadon a válogatottban akkor is, amikor Lothar Matthäus, meg Erwin Koeman volt a kapitány. Én akkor is csak őszinte voltam, leírtam, ami foglalkoztatott.Nem lehet mindenkinek megfelelni és én soha nem is akartam. Nyilván voltak, akik a stadionokban szidtak, de soha senki sem jött oda hozzám az utcán, hogy a szemembe mondja a kritikáját. Sokkal inkább azért jöttek oda, hogy adjak egy aláírást."
A debreceni bukás után óriási meglepetést keltett, hogy 2022. október 17-én a MOL Fehérvár csapata őt nevezte ki "vezetőedzőnek" (hivatalosan ugye asszisztens-edzőnek), mert elődjét, a német Michael Borist a Vasastól elszenvedett vereség után rúgták ki Fehérvárról. Pedig hetekkel korábban Boris vezetésével a csapat Kölnben tudott nyerni az Európa Konferencia-liga playoffjának első meccsén - igaz, a visszavágót elbukta és ezzel nem jutott a csapat a főtáblára a harmadik számú kupasorozatban. Amikor Borist kirúgták, 11 forduló ment le a bajnokságból, a Fehérvár ekkor a 9. helyen állt az NB I-ben.
Az egyre dühösebb és egyre jobban fogyatkozó fehérvári szurkolók a klub közösségi oldalán hetek óta keresetlen szavakkal bírálták Husztit, de a klubvezetés mindeddig kitartott a sikertelen edző mellett. Ha ránézünk az NB I előttünk álló, hétvégi fordulójára, akkor azt látjuk, hogy a MOL Fehérvár igazi kiesési rangadót vív hazai pályán az elmúlt két fordulóban hat pontot szerző Honvéd ellen. Nem lennénk meglepve, ha a fehérvári vezetőség megvárná ezt a meccset, hiszen ha itt nyer a csapat, kedvezőbb helyzetbe kerül. Ne feledjük el, hogy a hét végi forduló után a válogatott két mérkőzése miatt hosszabb szünet következik a bajnokságban. De az sem lenne szenzáció, ha az edzőváltás akár kedden bekövetkezne. (Hétfőn pihenőnapot kaptak a fehérvári focisták, nem volt edzés Sóstón.) A dolognak különös jelentőséget adhat Székesfehérvár polgármesterének, Cser-Palkovics Andrásnak vasárnap este megszületett Facebook-bejegyzése.
A polgármester írásában keményen nekiment Husztinak és az edzői stábnak. Bár az első mondatban a bejegyzést író Cser-Palkovics még megengedő, ám a folytatásban már nem az. "A kialakult helyzetért ugyan elsősorban valószínűleg nem Huszti Szabolcs a felelős - hiszen eleve egy folyamatos edzőváltoztatásokkal övezett, lefelé tartó spirált örökölt - de a mostani helyzetben maga az edzőkérdés lebegtetése is ennek a spirálnak a folytatása, ami kieséshez vezethet. Ez pedig a szégyen kategóriája ettől a klubtól. Most egy igazi, pozitív motivációs erőre van szükség. Egy olyan hiteles edzőre, aki befelé és kifelé is egyértelmű üzenet. A klub mindent megtesz a bentmaradásért és küzdeni fog az utolsó pillanatig. Ebben az elkeserítő helyzetben Marko Nikolicsra, vagy hasonló kaliberű edzőre van szükség. A jelen és a jövő miatt is. A döntés a tulajdonos joga, de egyben felelőssége is."

Mivel a polgármester leírta, hogy hiteles edzőre van szükség, a következtetés könnyen levonható: Huszti Szabolcs nem az. Legalábbis Fehérváron biztosan nem. Cser-Palkovics András a szerb Marko Nikolicsot hozná vissza - azt a szakember, akivel a MOL Fehérvár mindmáig az utolsó nagy sikerét aratta. A szerb edző 2017 nyarán ült le a kispadra, Első idényében az Európa-liga play-offig vezette a csapatot és bajnokságot nyert. A 2018-19-es szezonban csaknem a BL főtáblára kerültek, majd az Európa-liga főtábláján kétszer nyertek a PAOK Szaloniki ellen, de az sem volt mindennapos, hogy az angol Chelsea ellen Budapesten döntetlent értek el. Nem csoda, hogy sokan a mai napig párás tekintettel gondolnak Nikolics fehérvári tevékenységére, aki 2019 novemberében távozott Székesfehérvárról, s azóta a klub - egy-egy fellángolástól eltekintve - folyamatos mélyrepülésben van. Az utolsó fehérvári bajnoki aranyérem megszerzése óta az NB I-ben kizárólag a Ferencváros tudott aranyérmet nyerni. Sokak szerint ez is okozta a fehárvári csapat állandó sikertelenségét. Az, hogy az évek során hiábavalóan üldözték a Fradit. A MOL Fehérvár játékosállományát nézve egészen biztosan nem a kiesés ellen kellene küzdeniük. Ami a klub anyagi helyzetét illeti, azzal sem lehet probléma.
Fehérváron stabil a helyzet, minden feltétel adott a sikeres munkához.
A gondok tehát a kispad környékén keresendőek. És ebben a kérdésben teljesen mindegy, hogy Huszti Szabolcsnak van-e megfelelő végzettsége, vagy nincs. Mert ha minden papírja rendben lenne, akkor sem lenne jobb edző.
Ezt pedig ma már egyre többen ismerik fel. Természetesen azok, akik Husztiban bármiféle megoldást látnak, azt mondják, hogy a magyar futballközeg nem képes befogadni azt a profizmust, amelyet a másfél évtizeden át külföldön profiskodó Huszti hazahozott. (Ugyanezt mondták akkor is, amikor Szabics Imre is megbukott a fehérvári kispadon.)

Mindez hangzatos duma, de sokkal közelebb van az önámításhoz, mint a valósághoz. Mert lehet - sőt, biztos -, hogy Huszti Szabolcs fénykorában az ország egyik legjobb focistája volt. Mindez azonban kevés ahhoz, hogy valaki jó edző legyen.