Thomas Tuchel és Lőw Zsolt első meccsén a Bayern kiütötte a Dortmundot

Bayern Munich - Borussia Dortmund Sports --- Bundesliga soccer Horizontal
01 April 2023, Bavaria, Munich: Soccer: Bundesliga, Bayern Munich - Borussia Dortmund, Matchday 26, Allianz Arena, Bayern's Thomas Müller (2vl) celebrates with teammates after his goal to make it 2-0. IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to exploit or have exploited photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Tom Weller/dpa (Photo by Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga 26. fordulójának csúcsrangadóján a Bayern München 4-2-re nyert a Borussia Dortmund ellen az Allianz Arénában.

A Bundesliga 2022/2023-as szezonjának csúcsrangadójára a 26. fordulóban került sor, az éllovas Borussia Dortmund a második helyezett Bayern München otthonába látogatott. Thomas Tuchel és Lőw Zsolt ezen a meccsen debütált a bajorok kispadján, Julian Nagelsmann kirúgása után a Chelsea-vel BL-győztes páros került a rekordbajnok élére.

A 7. percben a Dortmund előtt adódott az első komolyabb esély, ám Reus lövését remekül blokkolta a müncheni védelem. A 13. percben egy elképesztő kapushiba után megszerezte a vezetést a Bayern.

Upamecano előreívelt labdája után a kapujából kifutó Kobel óriási luftot rúgott, Sané pedig bekísérte a kapuba becsorgó labdát.

Kobel óriási hibája után szerzett vezetést a Bayern Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Tom Weller

A bekapott gól visszavetette a Dortmundot, míg a hazaiak lendületbe jöttek. A 18. percben egy szöglet után De Ligt fejesét követően Müller közelről növelte az előnyt, majd 5 perccel később Sané lövése után a kapusról kipattanót helyezte a vendégek kapujába a bajorok rutinos támadója. Az első félidő végén Coman a negyedik gólt is belőhette volna, de kulcspillanatban elcsúszott.

A mérkőzés a szünetig így is tulajdonképpen eldőlt, a Bayern magabiztosan vezetett 3-0-ra.

Thomas Müller két gólt lőtt az első félidőben Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Tom Weller

A második félidőt is remekül kezdte a Bayern, az 51. percben Coman növelte az előnyt.

A jobb oldalról befelé cselező Sané remekül vette észre a francia szélsőt, aki ragyogóan tört be az üres területre és közelről a kapuba passzolt.

A 72. percben Can büntetőjével szépített a Dortmund, amely még a 90. percben Malen révén is betalált, de az egyenlítésre nem volt esélye.

Thomas Tuchel és Lőw Zsolt debütálása fantasztikusan sikerült, a "Der Klassiker" magabiztos Bayern-győzelmet hozott, és sikerének köszönhetően a bajor rekordbajnok át is vette a vezetést a Bundesligában.