Szoboszlaiék csapata hazai pályán kapott óriási pofont a Bundesligában

RB Leipzig - FSV Mainz 05 Arts, Culture and Entertainment Bundesliga lrs RBL cheers soccer Horizontal TELEVISION JOY
01 April 2023, Saxony, Leipzig: Soccer, Bundesliga, Matchday 26, RB Leipzig - FSV Mainz 05 at the Red Bull Arena.Mainz players around scorer Marcus Ingvartsen (5th from right) cheer after the 0:1. Photo: Jan Woitas/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga 26. fordulójában az RB Leipzig csapata hazai pályán fogadta a Mainz-ot. Az első félidőben Ingvartsen góljával a vendégek szerezték meg a vezetést. A második félidőben Ajorque csodálatos góljával növelte az előnyét a Mainz, majd Kohr találata végleg eldöntötte a meccset a vendégcsapat javára.

Jobban kezdett a Mainz, és az első percekben többet birtokolták a labdát a vendégek, és támadásban is lendületesebbek voltak a vendégek. A 9. percben megszerezte a vezetést a Mainz: egy balról érkező beadást Leandro Barreiro kapásból kapura lőtt, de Blaswich védte a próbálkozást. A kipattanóra Marcus Ingvartsen érkezett, és a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.

Werner több nagy helyzetet is kihagyott Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

Bő tíz perccel később Szoboszlai ívelt szabadrúgást a mainzi tizenhatoson belülre: Orbán fejéről Silva elé került a labda, de a portugál csatár lövése lepattant egy védőről. A 25. percben Ajorque kiváló ütempasszal találta meg Ingvartsent, akinek hét méterről leadott lövését bravúrral védte a hazaiak kapusa, Blaswich. Öt perccel később Barreiro fejese ment fölé,

a lipcsei csapat akár többgólos hátrányba is kerülhetett volna az első félidőben.

A 41. percben Szoboszlai adott pazar labdát a leshatáron kilépő Wernernek, de a német csatár nem tudta góllal befejezni az akciót. A félidőben több találat nem született.

Szoboszlainak sem ment a játék Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

Az 57. percben kettőre növelte az előnyét a Mainz:

Stach jobboldali beadása után Ajorque egy remek technikai megoldás után belsővel pörgetett a jobb felső sarokba.

Tíz perccel később újabb gólt szerzett a vendégcsapat, a Leipzig számára már kezdett megalázóvá válni a meccs: Kohr tizenhét méteres lövése utat talált a kapu bal alsó sarkába.

A 79. percben Szoboszlai lövése suhant el a Mainz kapujának balodala mellett, majd Olmo lövését védte a vendégek kapusa, Zentner. Hiába próbálkozott a Lipcse, a szépítő gólt sem tudták megszerezni a hazaiak. Így a Mainz győzelemmel távozott a Red Bull Arénából.