A spanyol labdarúgó-bajnokságban szereplő Real Madrid hivatalos közleményben tudatta, hogy a szezon végén távozik Karim Benzema, a csapat aranylabdás támadója. A francia csatár 14 év után távozik Madridból, a helyére pedig minden bizonnyal világsztár játékos érkezik majd a nyári átigazolási időszakban. A The Athletic értesülése szerint a Real Madrid legfőbb célpontja a Tottenham támadója, Harry Kane.
A vezetőség állítólag azt mondta Ancelottinak, hogy megpróbálják Kane megszerezni, de ez korántsem lesz egyszerű, ugyanis a Manchester United is régóta ostromolja az angol válogatott csapatkapitányát. A Spursnek viszont muszáj lenne eladni Kane-t, ugyanis a világklasszis támadónak jövő nyáron lejár a szerződése az észak-londoni csapatnál, és nagyon úgy tűnik, hogy nem fogja meghosszabbítani azt.
Mindig is mondtam, hogy Kane nagyszerű játékos, de a Tottenhamnél játszik, és tisztelnünk kell a játékost és a klubját is" – nyilatkozta Carlo Ancelotti, amikor az angol támadó leigazolásáról kérdezték.

Kane érkezését nagyban segítheti, hogy a Tottenham és a Real Madrid jó kapcsolatot ápol egymással. A spanyol csapat korábban az észak-londoni együttestől igazolta le a horvát Luka Modricot és a walesi Gareth Bale-t is, ráadásul a klub elnöke, Daniel Levy egész biztosan szívesebben adná el Kane-t a Real Madridnak, mintsem hogy a csapata egyik közvetlen riválisát erősítse a Premier League-ben.