Százszázalékos teljesítménnyel megnyerte a hazai környezetben rendezett TERSZOL-kupa 2007 elnevezésű négyes tornát a Cornexi-Alcoa nőikézilabda-csapata, amely a döntőnek is beillő utolsó körben 28-27-re verte a Dunaferr együttesét.

Eredmények, TERSZOL-kupa 2007, 3. forduló:
Cornexi-Alcoa - Dunaferr NK 28-27 (15-15)
Székesfehérvár, 800 néző
v.: Dobrovics, Tájok
Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok) - Triscsuk 8, Bernataviciute 4 (3), Vaszari 4, Kamper 3, Kovács 3, Szrnka 2 (1), Válova 2, Gorgyeyjva, Kenyeres
Dunaferr: Knezovic, Ungureanu (kapusok); Mörtel 7 (2), Vincze 6 (3), Lovász 5, Pigniczki 5, Balogh 1, Gáspár 1, Laluska 1, Sopronyi 1, Berta
hetesek: 5/4, illetve 6/5
kiállítások: 8, illetve 14 perc
az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2; 10. perc: 4-6; 15. perc: 7-8; 20. perc: 11-11; 25. perc: 13-15; 35. perc: 20-18; 40. perc: 22-19; 45. perc: 22-21; 50. perc: 24-22; 55. perc: 26-24.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője: "Kicsit sajnálatos, hogy a fiatalokat ezúttal nem tudtam pályára küldeni, mert kiegyensúlyozott és szoros volt a mérkőzés. A Dunaferr ellen kiderült, hogy van tartalékunk, magabiztosan sikerült győznünk, a végjátékban három góllal vezettünk.
Összességében a tornával maximálisan elégedett vagyok, jól szolgálta a felkészülésünket. A védekezésünk már kezd összeállni, de a támadó játékunkon még van mit csiszolni. Minden mérkőzés újabb és újabb információt szolgáltatott a játékosokról; nem mindegy, hogy erősebb és gyengébb csapat ellen ki mire képes. Három különböző stílust játszó gárda ellen léphettünk pályára és gyakorolhattunk; a Pancevo egy türelmes és betöréses játékot, a Levanger egy végig rohanós, a Dunaferr pedig taktikus, kemény és agresszív játékot játszott.
A hét elején visszaérkező junior válogatottakat másfél hét alatt kell beépítenünk a játékba, hiszen a Kulcsár Anita Emléktorna után már következik a bajnokság rajtja, így folyamatosan kell dolgoznunk azon, hogy utolérjék magukat."

Imre Vilmos, a Dunaferr vezetőedzője: "A Cornexinek hosszabb volt a kispadja, nekünk sajnos az emberanyag miatt nem sikerült beosztani úgy az erőnket. Volt egy-két indokolatlanul kihagyott támadásunk, ziccereinket rosszul értékesítettük, és az első félidő végén rosszul használtuk ki az emberelőnyös helyzeteinket. Ha egy kicsit jobban észnél vagyunk, előnnyel fordulunk. A végjátékot is gyakorolni kell, és erre is ragyogó lehetőség volt ez a meccs. Egy jól szervezett torna volt, ami személy szerint nekem nagyon sok tanulsággal szolgált. Elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy a csapatom hogyan boldogul Ferling és Borbás nélkül, belső szerkezetben hogyan tudunk játszani. A felkészülésünknek megfelelő szinten játszottunk, leszámítva a Pancevo elleni gyenge teljesítményünket. Most jön a felkészülésünk utolsó szakasza: a frissülés és a gyorsítás.

Levanger HK (norvég) - Dinamo Pancevo (szerb) 35-22 (17-13)
Székesfehérvár, 150 néző
v.: Kékes, Kékes
Levanger: Leira, Nordvoll (kapusok) - Bognár 6 (1), Löke 6, Wist 5, Arnfinnsdotir 4, Skauge 4, Deiudonne 3, Berget 2, Johansson 2 (1), Andersson 1, Saeter 1, Salomonsen 1.
Pancevo: Cubric, Gutesa, Davidovic (kapusok), Balac 5, Perusina 5, Ziga 5, Pavlov 4 (2), B. Matijasevic 1, S. Matijasevic 1, Vrbljanac 1, Bogdan, Damjanovic, Pokrajac, Prvanov, Samoilia
hetesek: 3/2, illetve 3/2
kiállítások: 2, illetve 4 perc
az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 5-5, 15. perc: 7-9, 20. perc: 10-12, 25. perc: 13-12; 35. perc: 22-13, 40. perc: 26-15, 45. perc: 26-17, 50. perc: 30-19, 55. perc: 33-19.