Továbbra is százszázalékos a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, miután a vasárnapi második fordulóban 31-27-re nyert a vendég montenegrói Podgorica ellen.

Női BL, középdöntő, II. csoport, 2. forduló:
Győri Audi ETO KC - Buducnost Podgorica (montenegrói) 31-27 (15-14)
Győr, Magvassy-sportcsarnok, 2500 néző
v.: Geipel, Helbig (német)
gól: Görbicz 12/8, Tomori 9, Vérten 3, Hornyák 3, Kovacsics 1, Mravíková 1, Herr A. 1, Spiridon 1, illetve Bulatovic 12/5, Knezevic 4, Radicevic 3, Kindl 2, Lazovic 2, Radovic 1, Vlahovic 1, Miljanic 1, Dragutinovic 1
hetesek: 8/8, illetve 5/5
kiállítások: 8, illetve 10 perc

Mindkét csapat győzött az első fordulóban, így egy újabb siker sokat ért. Remekül kezdett Zsiga Gyula és Kindl Gabriella montenegrói alakulata, és egészen a 16. percig vezetett. Ezt követően azonban az ETO pillanatai következtek, ennek nyomán a hazai csapat elhúzott 13-9-re. A fiatal vendégek nem adták meg magukat, és még a szünet előtt felzárkóztak.

A második félidőben végig együtt haladt a két gárda, két gólnál jó darabig nem volt nagyobb a különbség. Görbicz hihetetlen tartalékokat mozgósított, és Tomori is ellenállhatatlanul törte át a védőfalat.

Az utolsó perceket jobban bírta a céltudatos győri csapat - 27-27 után már csak hazai gól született -, így begyűjtötte a fontos két pontot. A magyar együttes a jövő szombaton a román Valcea otthonában lép pályára a csoport rangadóján.