A pazarul védő Víg Vivien vezérletével könnyed, 28-17-es győzelmet aratott a magyar junior nőikézilabda-válogatott Franciaország ellen a hazai rendezésű Európa-bajnokság első napján.

Eredmény, női U19-es Európa-bajnokság, B csoport, 1. forduló:
Magyarország - Franciaország 28-17 (12-5)
Szombathely, 800 néző
v.: Sirbu, Suponicov (moldáviai)
Magyarország: Víg, Janurik - kapusok, Deáki 4, Hornyák D. 5, Horváth, Hosszu 1, Kisfaludy 4, Kovacsics 5 /2, Léránt, Szalai 3, Szögi, Tamás 1, Tucsányi 1, Zácsik 3
Franciaország: Bonche, Lethien - kapusok, Blard, Briemant 2, Bulleux 1, Canaud, H. Cissé, K. Cissé, Kamdop 2, Lawson, Manach 3/2, Manga 4/2, Mendy 2, Prudhomme, Ringayen 3, Turpin, Vigner
hetesek: 3/2, illetve 6/4
kiállítások: 10, illetve 12 perc

Ugyan Róth Kálmán szövetségi kapitány előzetesen tartott a bemutatkozó, Franciaország elleni mérkőzéstől, a magyar junior nőikézilabda-válogatott remek játékkal rukkolt elő az Eb első játéknapján.

Az első 12 francia lövést a Győr fiatal kapusa, Víg Vivien hárította (az első félidőben 77 százalékkal védett!), a csapat Deáki és Kovacsics vezérletével jól, hatékonyan támadott, s miután a franciák csupán 0-6-nál szerezték első góljukat, gyakorlatilag 20 perc alatt minden eldőlt.

A félidei 12-5-ös előnyt a második játékrészben még meg tudta fejelni az együttes, a végeredmény 28-17 lett, következhet a szombati, Montenegró elleni csata (17.45, tv: Sportklub), amely minden bizonnyal a csoportelsőségről is dönt majd.