Hiába vezetett már hat góllal is a második félidő elején a szlovén Krim Ljubljana nőikézilabda-csapata, a hazai pályán feltámadó Győri Audi ETO 25-23-ra győzött a Bajnokok Ligája- középdöntő 1. fordulójában.

Eredmény, Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 1. forduló:
Győri Audi ETO - Krim Ljubljana (szlovén) 25-23 (11-14)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2500 néző
v.: Nielsen, Lorentzen (dán)
gól: Spiridon 4, Mraviková 4, Kovacsics 3/1, Hornyák Á. 3, Amorim 3, Bradeanu 3, Görbicz 3, Vérten 2, illetve Bodnyeva 4, Verheljuk 4, Gros 3, Koren 3, Lekic 3, Zácsik 2, Zrnec 2/1, Cvijic 1, Mavsar 1/1
hetesek: 2/1, illetve 4/2
kiállítások: 6, illetve 2 perc

Mindkét oldalon vállalta a játékot a mérkőzés előtt sérüléssel bajlódó irányító, a hazaiaknál Görbicz Anita még a Veszprém elleni bajnokin sérült meg, míg Andrea Lekic gyomorpanaszai miatt másfél hete nem játszott.

Villámrajtot vett a Győr, Amorim és Hornyák találataival 2-0-ra meglépett a magyar bajnok, ám egy rontott Görbicz-hetessel együtt a 9. percre már a szlovénok vezettek 4-3-ra. A védekezéssel akadtak gondok, Verheljukot nem lehetett tartani, támadásban pedig Vérten két szélsőkísérletét védte Stefanisin.

7-7 után Pálinger védései ellenére Verheljuk kétszer, Koren egyszer talált be (7-10), Konkoly Csaba időt is kért, hogy rendezze a sorokat. A szakember egyrészt a támadójáték pontosságára hívta fel a figyelmet, illetve arra, hogy a bal oldali lerohanással az ellenfél a meccset is megnyerheti, gyorsabban kell visszazárni.

Ötperces adok-kapok után Gros szerzett gólt, Hornyák egyenlített, ám Marta Bon a háromgólos előny ellenére úgy érezte, időt kell kérnie, mert csapata támadójátéka megrekedt.

Gros jobbátlövőből ismét kilőtte a jobb felsőt, Lekic szinte a padló alól pattintott a bal sarokba, Cvijic beállóból lőtt gólt, győri részről Kovacsics állta a sarat, szélről, átlövésből, majd büntetőből válaszolva (11-14).

Félidőben Stefanisin helyére Grubisic állt a kapuba, de sok köze nem volt ahhoz, hogy Koren kétszer, majd Lekic egyszer mattolta Pálingert (11-17). Gyengén kézilabdázott a Győr, nem tudott mit kezdeni az agresszív védőfallal, ám a mínusz hat okozta sokk, majd Zácsik kiállítása visszahozta a reményt. Vértenék pillanatok alatt 3-0-s részsikert értek el, a 40. percre Bradeanu már 17-19-re faragta a hátrányt.

ForrA!s: [origo]

Amíg a közönség hangorkánja új erőt adott a csapatnak, feljavult mind a védekezés, mint a támadójáték, addig a szlovének őrült kapkodása rengeteg eladott labdával járt.

A 47. percben Bradeanu emberhátrányban egyenlített (20-20), innentől kezdve már egyértelmű volt, a meccset nem veszítheti el a Győr. Görbicz bombaátlövésével 5-4 után ismét hazai előnyt állt az eredményjelzőn, Pálinger kiválóan védett, miután 14 perc alatt 11-3-as szériát produkált a csapat, Marta Bon kétségbeesetten kért időt (22-20).

Helyre állt a rend, kőkemény védekezés mellett nem potyogtak már a gólos sem, Konkoly Csaba az 55. percben 24-22-es előnynél ragadta magához a szót. Az utolsó öt percben Pálinger ziccert és hetest fogott, másfél perccel a lefújás előtt Mravíkova góljával 25-23-ra alakult az eredmény, majd miután Kovacsics labdát szerzett, eldőlt minden.

A Győr legközelebb egy hét múlva szombaton, a norvégiai Larvikban lép pályára.

A csoport másik, Leipzig-Larvik mérkőzését vasárnap, 15 órai kezdettel játsszák.

Kiütés helyett egygólos siker

Eredmény, Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 1. forduló
HK Dinamo Volgográd (orosz) - Viborg HK (dán) 29-30 (16-20)
Volgográd, Dinamo Sportcsarnok, 1500 néző
v.: Kohout, Novák (cseh)
gól: Kocsetova 12/4, Avgyekova 4, Levina 4, Lambevszka 3, Grebenkina 2, Hmirova 2, Makarova 1, Makjejeva 1, illetve Varzaru 8/2, Popovic 6, Lunde-Borgersen 6, Skov 5, Mikkelsen 3, Althaus 2
hetesek: 7/4, illetve 2/2
kiállítások: 10, illetve 8 perc

Pazarul kezdte a mérkőzést a Viborg, amely a 20. percben már 14-7-re is vezetett, ám a hazaiak nem adták fel, s a 12 gólig jutó Kocsetova vezérletével 24-24-nél egyenlítettek, a 49. percben pedig 26-25-nél a vezetést is átvették. A hajrát azonban a Viborg jobban bírta, s 30-29-re nyert.

A csoport másik mérkőzésén:
Hypo NÖ (osztrák) - Oltchim Valcea (román) 26-31 (13-18)
Maria Enzersdorf
v.: Mazeika, Gatelis (litván)
gól: Lima 7, Piedade 5, De Moraes 5, Do Nascimento 4, Oh 2, Rotis-Nagy 1, Mesquita 1, Kirsner 1, illetve Vizitiu 8, Manea 6, Neagu 5, Stanca 5, Maier 4, Fiera 2, Puscasu 1