A Veszprém kézicsapata hat góllal is vezetett, de - az amúgy világklasszis teljesítményt nyújtó - Nagy László kétperces kiállításai közben feljött a címvédő Kiel, és egy utolsó pillanatban szerzett góllal 32-31-re nyert a Bajnokok Ligája-negyeddöntő németországi első mérkőzésén.

Remekül kezdett a magyar együttes, majd az első félidő nagy részében vezetett, a szünetben egy góllal. A túloldalon csak a volt veszprémi Marko Vujin jelentett komoly veszélyt. A folytatás is jól alakult, a tizenegy találatig jutó Nagy László és a kapus Fazekas Nándor parádés játékával őrizte, sőt növelte előnyét a Veszprém, amely a 47. percben már 28-22-re vezetett. Ekkor óriási hajrát nyitott a német csapat, az 54. percben egyenlített - közben Nagy Lászlót kétszer is kiállították -, végül pedig Daniel Narcisse lefújás előtt dobott góljával nyert. A visszavágót jövő szombaton 16 órakor rendezik Veszprémben.

Férfi BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
THW Kiel (német)-MKB Veszprém 32-31 (15-16) -Élő közvetítés
gól: Vujin 8, Sprenger 4, Toft Hansen 4, Narcisse 4, Ilic 4/4, Jicha 3, Sigurdsson 3, Ahlm 2, illetve Nagy 11, Ugalde 5, Sulic 5, Dzsamali 4, Terzic 2, Iváncsik T. 2/1, Chema 1, Oneto 1.

A két együttes már találkozott a csoportkörben is, akkor két hazai siker született, október 18-án a Veszprém 31-30-ra, február 17-én a Kiel 32-21-re nyert.

A Veszprém és a Kiel is egy-egy átkot szeretne volna megtörni: magyar csapat még egyszer sem tudott bekerülni a BL-ben 2010 óta létező Final Fourba, ráadásul 2006 óta nem jutott be a legjobb négy közé, míg a rivális azt kívánja elkerülni, hogy - mint eddig minden Final Four-címvédő - lemaradjon a soron következő négyes döntőről.

Forrás: MTI/Kovács Anikó
Ezúttal teljesen Nagy László-függő volt a Veszprém játéka

A Veszprém eddigi legjobb eredménye a 2002-es döntő volt. Azóta kétszer sikerült eljutnia a legjobb négy közé (2003, 2006), ötször a nyolc közé (2004, 2005, 2007, 2009, 2010), az utóbbi két kiírásban a 16 közé, míg 2008-ban a 32 közé, ám ez utóbbi évben KEK-trófeával tudott vigasztalódni a magyar együttes. A Kiel ugyanakkor három alkalommal (2007, 2010, 2012) már megnyerte a BL-t.

Bátran kezdett a magyar bajnok, Sulic és Ugalde góljaival, Alilovic védéseivel a 10. percre elhúzott 6-3-ra. Ekkor a kieliek vezetőedzője időt kért, és a korábbi veszprémi átlövő, Vujin révén megkezdte a felzárkózást a hazai csapat. Nem sokkal később az MKB trénere, Ortega is magához kérte játékosait (17. perc: 8-9). A kapuba Fazekas érkezett, ám Schuchot kiállították, így a németeknek összejött az egyenlítés. Újabb néhány vendéghiba után a 23. percben már a címvédő vezetett (13-12), azonban a csereként beállt Dzsamali jóvoltából megint fordult a kocka, miközben Jicha büntetőt rontott, Fazekas pedig ziccert hárított. A szünet előtti hajrában Gulyás kiállítása alatt sikerült megőrizni a minimális előnyt.

A második félidő álomszerűen indult: négy perc alatt 4-0-s roham több Fazekas-bravúrral és egy újabb emberelőny, így kénytelen volt megint időkéréssel rendezni sorait a zavarba jött Kiel. Sulicot hamarjában kétszer is kiküldték, miközben állandósult a négygólos különbség, majd azonos létszámnál Nagy fontos góljaival 26-20 lett a Veszprémnek. Ahogy azonban lankadt a figyelem, jött az időkérés a veszprémi oldalon.

Nagy kiállítása alatt feljöttek a németek 28-25-re, majd lendületüket megtartva - hátul Omeyer védéseivel megtámogatva - még közelebb zárkóztak. Ráadásul Nagyot újból kiküldték, és az 54. percben 28-28-ra módosult az állás, azaz hét perc alatt elolvadt a hatgólos előny. Az időkérés segített: Ugalde nyolcperces gólcsendet tört meg, ám a végén sikerült egyenlítenie a Kielnek, sőt, közvetlenül a lefújás előtt Narcisse megszerezte a győzelmet jelentő találatot is.