BL-továbbjutás küszöbén a Fradi kézicsapata

FTC, Szucsánszki
Budapest, 2015. november 7. Szucsánszki Zita, az FTC (b), valamint Meike Schmelzer (k) és Iveta Luzumova (j), a német Thüringer HC játékosai a női kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának 4. fordulójában játszott FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer HC mérkőzésen Budapesten, a SYMA Rendezvény és Kongresszusi Központban 2015. november 7-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 32-28-ra legyőzte a vendég német Thüringer HC-t a budapesti Syma Csarnokban a női kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, így nagy lépést tett előre a középdöntőbe vezető úton.

Női BL, 4. forduló, B csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer HC (német) 32-28 (19-12)

Az FTC múlt vasárnap 30-27-re nyert a Thüringer HC otthonában, és az ott bokaszalag-sérülést szenvedett Szucsánszki Zita, miután kihagyta a Győr elleni szerdai győztes bajnokit, most már vállalta a játékot.

Eleinte egyik csapat sem tudta leszakítani a másikat, majd amikor Szikora Melinda többször védett, az indítások nyomán

pillanatok alatt 6-3 lett az állás.

A különbség állandósult, és a hátrányban levő vendégek a 12. percben, 7-4-nél időt kértek. A durvuló védekezés miatt a bírók mindkét oldalon kiállításokat osztottak ki, ettől megtört a hazaiak lendülete.

Az időkérés után megnyugodott a Ferencváros, és magabiztos előnyt szerzett a szünetre.

Szucsánszki Zita sérülése után egy héttel vállalta a játékot Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A pihenő után felváltva estek a találatok, majd

22-17 után sorozatban háromszor is eredményes volt a házigazda.

Negyedórával a vége előtt, 26-18-nál újabb német időkérés következett, ami csak arra volt jó, hogy ne legyen súlyos a vereség. Ráadásul a hajrában már inkább a cserék jutottak szerephez a hazaiaknál, így végül négygólos FTC-siker született.

Amennyiben a horvát Podravka Koprivnica vasárnap nem győz Orléans-ban a francia Fleury Loiret ellen, az FTC az utolsó két forduló eredményétől függetlenül bejut a 12-es középdöntőbe.

A magyar együttes jövő vasárnap Kaproncán, a sereghajtó Podravka otthonában lép pályára.

vasárnap:
Fleury Loiret (francia)-Podravka Koprivnica (horvát), Orléans, 17.30,

Az állás:1. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 pont/4 mérkőzés, 2. Fleury Loiret 3/3 (75-75), 3. Thüringer HC 3/4 (109-110), 4. Podravka Koprivnica 1/3

C csoport
vasárnap:

Győri Audi ETO KC-Hypo NÖ (osztrák) 17.00
Midtjylland (dán)-Vardar Szkopje (macedón), Ikast 17.00

Az állás:1. Vardar Szkopje 4 pont (93-76), 2. Midtjylland 4 (83-75), 3. Győri Audi ETO KC 4 (77-69), 4. Hypo NÖ 0

Az első három helyezettek jutnak a középdöntőbe, ahová magukkal viszik az egymás ellen elért eredményeket.