Fennállása során először hódította el a Magyar Kupát az MKB-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata, miután a hazai rendezésű döntőben legyőzte a Szeviép-Szegedet.

Eredmény:
MKB-Euroleasing Sopron - Szeviép-Szeged 76-70 (26-10, 25-21, 12-16, 13-23)
pontszerzők:
Matovic 21, Cserny 17, Németh 9/6, Branzova 8, Gorbunova 6, Honti 5/3, Horváth 5/3, Eördögh 3, Károlyi 2, illetve Fürész 16, Szlimák 14/6, Kajdacsi 10, Vrancseva 10/6, Tomova 9, Török 6, Russai 5

A bajnokság alapszakaszát az utolsó fordulóbeli, MiZo Pécs 2010 elleni diadallal megnyerő soproniak a vasárnapi MK-elődöntőben ugyancsak felülkerekedtek az NB I-ben és a kupában is címvédő baranyai élgárdán (57-53). Ez óriási lökést adhatott a Diósgyőrt 71-58-ra verő Szeged ellen, ugyanis Székely Norbert tanítványai Matovic találatai révén 10-0-lal kezdtek, sőt, a nyitónegyed végére tovább növelték előnyüket.

A következő 5 percben a Tisza-partiak a válogatott Kajdacsi vezetésével annyi pontot dobtak, mint az egész első felvonásban, ám a hazaiak a kapitány Csernynek köszönhetően tovább fokozták a tempót. A félidőben az épp Sopronból érkezett Szlimák tizedik pontjával húszra csökkentette a különbséget (51-31).

Forrás: MTI

Honti Kata és Szlimák Hajnalka párharca

A finálé erőkülönbsége a térfélcsere után is megmaradt, Cserny és Matovic remekelt, a 2300 néző remekül szórakozott, az elszántan küzdő vendégek pedig a harmadik negyedet megnyerve "lőtávolon" belül maradtak.

A 63-47-ről kezdődő utolsó játékrészben a Szeged még egyszer nekigyűrkőzött a felzárkózásnak, és bár öt pontra is megközelítette ellenfelét (73-68), a házigazdák - több elvesztett döntő után - megérdemelten gyűjtötték be első kupaaranyukat.