Kobe Bryant idénybeli tizedik legalább 50 pontos teljesítményével győzött a Los Angeles Lakers és biztosította helyét a rájátszásban az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A kaliforniaiak ásza ezzel a harmadik helyre jött fel az NBA "ötvenes" örökranglistáján: az utolérhetetlen Wilt Chamberlain 1961/1962-ben 45 (!), a következő szezonban pedig 30 alkalommal jutott el félszázig. A Lakers nyugati 7. vagy 8. csapatként a bombaerős Dallasszal vagy Phoenixszel találkozik a playoff első körében, Phil Jackson vezetőedző pedig ezzel 17. NBA-évadjában is a rájátszásba vitte csapatát.

Négy év után újra tagja lesz a leszűkített mezőnynek az Orlando, amely ezúttal a vergődő Bostont győzte le.

A nap - immár tét nélküli - rangadóján a ligaelső Dallas Mavericks végett vetett az összesítésben harmadik San Antonio Spurs hatmeccses győzelmi sorozatának, Nowitzkiék hazai pályán 91-86-ra győztek, a német légiós és Devin Harris egyaránt 21 pontot szerzett. A vendégek legeredményesebb dobója Tony Parker volt 23 ponttal.

A Spurs kudarcában döntő szerepe volt annak, hogy Tim Duncannek két érthetetlen technikai hiba miatt el kellett hagynia a pályát, továbbá hogy a csapat nem dobott kosarat az utolsó 4:17 percben. A Mavericks 66. diadalát ünnepelte az idényben, ezzel beállította a Milwaukee 1970/1971-es eredményét, amely minden idők kilencedik legjobb NBA-mérlege.