A Pécs 2010 hazai pályán legyőzte a csoportelső olasz Tarantót szerdán a nőikosárlabda Euroliga tizedik, utolsó fordulójában, ezzel továbbjutott a nyolcaddöntőbe. A sorozat másik magyar résztvevője vereséggel zárta a csoportkört, a már továbbjutott Sopron a horvát Gospic vendégeként kapott ki.

Nőikosárlabda Euroliga, A csoport, 10. forduló:
Pécs 2010 - Taranto (olasz) 72-58 (16-13, 25-16, 15-14, 16-15)
A magyar csapat legjobb dobói
: Fegyverneky 16, Iványi 14, Griffin 13, Nagy-Bujdosó 11

Az A csoportban 4/5-ös győzelem-vereség mutatójukkal negyedik pécsiek egy 10-4-es kezdéssel lepték meg az éllovas Tarantót, amely 8/1-es mérleggel érkezett. Az olaszok - akik két hónapja 68-40-re legázolták saját közönségük előtt Zeljko Djokic tanítványait - felzárkóztak, ám egy 7-0-s hazai rohamnak köszönhetően a második negyedben tízpontos hátrányba kerültek (23-13).

A magyar bajnok nem állt meg, záporoztak a triplák az olasz gyűrűbe, Iványi és Fegyverneky remekelt, és már pont is volt a különbség (34-19), a félidőben pedig 41-29 volt az állás.

Térfélcsere után a vendégek a tavalyi All Star-gálán is szerepelt Young révén átmenetileg közelebb kerültek, de Quigley kosaraival ismét nőtt a különbség, és a zárószakasznak 56-43-mal vágtak neki a csapatok. Ebben a mecsekaljai gárda jól sáfárkodott az idővel, így megszerezte a nyolcaddöntőt érő diadalt.

Az 5/5-ös mérleggel záró Pécs negyedik helyezettként jutott tovább; csoportonként az első négy gárda lép az egyik fél két sikeréig tartó nyolcaddöntőbe, amely február 1-jén kezdődik.

Zeljko Djokic vezetőedző: "Fantasztikus győzelmet arattunk, amelyet természetesen a szurkolóinknak ajánlunk. Felnőttünk mint csapat, remek meccset játszottunk az olaszokkal. Nem találok szavakat."

Az Euroliga B csoportjában a már korábban nyolcaddöntőbe jutott Sopron kikapott szerdán a horvát Gospic vendégeként.