A Körmend 94-83-ra nyert a Szolnok vendégeként a férfi kosárlabda Eurochallenge-kupa ötödik fordulójában.

Eredmény, F csoport, 5. forduló:
Szolnoki Olaj - Körmend 83-94 (28-21, 21-24, 22-20, 12-29)
legjobb dobók:
Horváth, Kalve 20-20, illetve Buljan, Simpson 20-20

A magyar bajnoki címvédő Szolnokot először irányította a vasárnap kinevezett Dragan Aleksic, aki Pór Péter vezetőedző helyét vette át. A hazaiak biztosan nyerték a nyitónegyedet, ám a vendégek felzárkóztak a nagyszünetre.

A szoros harmadik negyedet követően a Körmend a zárófelvonásban ellenfele fölé nőtt, és végül simán diadalmaskodott.

ASzolnok két győzelme mellett harmadszor kapott ki a sorozatban, míg a Körmend 2/3-ra javította mérlegét.

* * *

Esélyeshez méltó teljesítménnyel a tökéletes mérleggel listavezető Sopron Szekszárdon is biztosan nyert.

női NB I:
Atomerőmű KSC Szekszárd - Uniqa-Euroleasing Sopron 61-87 (22-17, 17-27, 13-28, 9-15)