H csoport:
Dinamo Zagreb-Lyon 0-1
Sevilla-Juventus 1-3

90+5

Vége a meccsnek, a Real Madrid továbbjutott, kicsit langyos meccsen, de a maga részéről megérdemelten.

90+4

A Madrid ismét leállt, de nagy izgalmak nincsenek.

90+2

A negyedik Legia-gólt Nikolics szerezte, de azóta már a Dortmund is betalált, 8-4 immár, ez a valaha volt legtöbb gólos BL-meccs!

90

Öt perc hosszabbítás lesz.

88

Benzema fejesével ismét előny a Realnál. Még Coentrao butasága is belefért, ezek szerint.

1-2
87

Dortmundban beállították a BL-gólcsúcsot (2003-ban a Monaco-Deportivo lett 8-3), de még van hátra. Sevillában Bonucci góljával vezet a Juventus.

86

És amíg Lisszabonban ügyetlenkednek, Dortmundban rúgnak még két gólt: már 7-4 a BVB-Legia.

85

Modric szöglete után Lucas Vázquez töri el a labdát nagy helyzetben.

84

Bepréseli most a Real a Sportingot, és kiharcol egy szögletet.

83

Schelotto centerezése csak majdnem jó, aztán viszont Campbell ismételhet, Navas véd.

82

Egy majdnem rossz oldalpassz jelzi a Real zavarát.

81

Adrien Silva magabiztosan belőtte a kapu bal oldalába.

1-1
79

Támad a Sporting, és Campbell kiharcol egy 11-est. Coentrao harcolta ki a portugáloknak: látványosan kezezett egyértelműen a 16-oson belül.

77

A 83 százalékos pontossággal passzoló Dost helyére érkezik André.

76

Vezet a Lyon Zágrábban (Lacazette góljával).

75

Próbálkozik a Sporting, ki is harcol egy szögletet.

72

Marcelo mégis lejön, Coentro áll be a helyére.

71

A friss erő, Schelotto kivezeti a labdát az oldalvonalon túlra.

68

Iscót Benzema váltja.

67

Ruiz helyére Schelotto áll be.

66

A Dortmund hatszor találta el a kaput a Legia ellen. Mind a hatból gól lett.

64

A Sporting jut szabadrúgáshoz a jobb oldalon, de Joao Pereirát állítják ki. Hasba vágta az őt hergelő Asensiót.

62

Cesar helyére Campbell áll be.

61

Ronaldo 32 BL-gólpassznál tart, ez öttel több az utána követező legjobbnál (Ryan Giggs).

59

Már nagyon vártuk: újabb gól Dortmundban, Kucharczyk szépít, 6-3.

58

Bale helyére Asensio áll be. Kroos és Pepe sérülése után ez sem jön jól a Realnak.

56

A Leicester 54 kapuralövés után kapta az első BL-gólját.

54

Lisszabonban közben Coates kezez, Ronaldo reklamál, de nem történik semmi. Coates ráadásul a 16-os vonalán állt.

52

Gólözön: a Tottenham gyorsan egyenlít büntetőből (Kane), de aztán a Monaco is azonnal betalál, 2-1 a franciáknak. A Dortmund már 6-2-re vezet a Legia ellen, a Leicester megkapta az első gólját.

51

Szép labdakihozatal és szép támadás a Sportingtól, de Bruno Cesar fejese mellé száll.

49

Bármilyen ijesztő is Marcelo sérülése, csak visszatér a pályára.

47

A második félidő első gólja Sidibéé: Monaco-Tottenham 1-0.

46

Dráma mindjárt a kezdéskor: Marcelo visszafelé futva megsérül, elhasal. A Sporting beadásából nem lesz gól, Marcelót le kell cserélni.

46

Elkezdődött a második félidő.

21:37

A mostani BL-idényben egyetlen csapat nem kapott még gólt: a Leicester City.

45+1

Nincs ráadás, annál több reklamálás, miután Collum gyorsan lefújja a félidőt.

45

Ramos adott ajándéklabdát, Andre Silva majdnem gólt szerzett a végén, de egyrész Navas védett, másrész les is volt. Azért Ramos óriásit hibázott.

45

Modric szögletét Ramos fejeli alig mellé.

44

Közben a Real harcol ki szabadrúgást, Ronaldo éles szögből lő, Dost csúsztatja ki.

44

Három meccsen még nincs gól: Monaco-Tottenham, Dinamo Zagreb-Lyon és Köbenhavn-Porto.

43

Halovány reménysugár a Juventus előtt: Franco Vázquezt kiállították a Sevillából.

42

Bruno Cesar a 16-os jobb csücskéről teker, alig-alig mellé.

41

Marcelo kap sárgát.

39

Varane már három gólnál tart idén, ennyit még egy szezonban sem szerzett a Real színeiben.

38

A BL történetében sosem volt annyi első félidei gól, most most Dortmundban (ahol ugye 5-2-re vezetnek a hazaiak a Legia Warszawa ellen).

37

Közben madridi szöglet, megint Varane kerül oda, de most talán jobb lett volna Ronaldónak hagynia.

34

Mahrez büntetőjével már 2-0-ra vezet a Leicester. Ha nyer az angol meglepetésbajnok, 13 pontja lesz.

33

Közben majdnem egyenlít a Sporting, Sergio Ramos ér bele egy lövésbe, Navas kapus már tehetetlen, de a labda mellé csorog.

31

Hihetetlen: Dortmundban már 5-2, a 29. percben Dembélé, a 32.-ben Reus talált be. Mi lesz a vége?

28

Vezet a Real! Modric beadása után Ronaldo éppcsak belekotor a labdába, amely Varane elé kerül (nincs les), ő pedig nem hibáz, a kapuba bikáz.

0-1
24

Őrület. A Legia szépít Dortmundban, 3-2. A svájci Aleksandar Prijovic duplázott a lengyeleknél, 14 perc alatt esett öt gól.

22

Kapcsoljuk Lisszabont, ahol a Real uralja a játékot, de az elszánt és pengés portugálok ellen ez még édeskevés.

21

Nem kellett volna felbosszantani a BVB-t: Nuri Sahin is vág egyet, már 3-1-re vezet a Dortmund. A 17. és a 20. perc között hármat lőttek a sárga-feketék.

19
A felkelő nap

Japán napot tartunk a BL-ben: Okazaki gólja után Kagava egy villámgyors duplázással rukkol elő: a 17. és a 18. percben is gólt lő, ezzel már a Dortmund vezet a Legia ellen. (Mindkét japán focista a Sindzsi keresztnévre hallgat.)

18

Modric szabadrúgását fejelik ki könnyedén.

17

Gelson Martins mély indítása okoz nagy riadalmat a vendégeknél, ám végül mindenki lemarad a labdáról, kirúgás.

15

Az első percekkel ellentétben már a Real dominál, de nyomasztó fölényről nem beszélhetünk.

14

Bale beadása után Coates szabadít fel. Szöglet.

12

Vezet a Sevilla is a Juventus ellen, míg a szebb napokat látott Falcao kihagyott egy 11-est a Tottenham ellen.

11

A csoport másik meccsén meglepetés: a Legia vezet Dortmundban!

9

Varane lép ki a Real védelméből, és egészen a 16-osig felgyalogol a labdával. Ott aztán kiharcol egy bedobást.

20:53

Egyelőre az ambiciózus Sporting támad többet, Ronaldo meg fölösleges cselekkel örvendezteti meg a portugál közönséget.

7

Már meg is van az első gól a többi meccsen: a Leicester City Okazaki góljával vezet a Bruges ellen.

5

Kovacic rúgása már szabadot ér, a jobb oldalról belőtt labdát kifejeli a madridi védelem.

3

Az első veszélyes akció a Sportingé, Adrien kerül a földre, Collum játékvezető nem látott szabálytalanságot.

1

Elkezdődött a meccs!

20:44

Most már a BL-himnusznak tapsolnak, a játékosok pedig lepacsiznak egymással.

20:37

Ilyen parádés hangulatban énekelték a klubhimnuszt a portugál szurkolók:

20:35

A Sporting-Real mellett a nap többi meccsének legfontosabb történéseiről is beszámolunk. A program: Monaco-Tottehnam, Dortmund-Legia Warszawa, Leicester City-Bruges, Köbenhavn-Porto, Dinamo Zagreb-Lyon, Sevilla-Juventus.

20:33

Nem akármilyen teljesítmény, hogy a Real Madrid a legutóbbi 43 BL-csoportmeccséből csak egyet veszített el (Dortmundban 2-1-re kapott ki 2012-ben).

20:28

A két csapat első meccsén azért alaposan megizzadt a Real, csak a 89. percben egyenlített, majd Morata a 94. percben szerezte meg a győztes gólt.

20:25

Spanyol csapat ellen még sosem nyert BL-meccset a Sporting, a mérlege egy döntetlen, négy vereség, 16 kapott gól.

20:23

A csoport állása: 1. Dortmund 10 pont, 2. Real Madrid 8, 3. Sporting 3, 4. Legia 1.

20:17

A Real Madrid jó helyzetben van, de nyeregben nem érezheti magát: ha kikap, az utolsó körben győzelmi kényszerben lép majd pályára. Bár a Real Madridnak a csoport második helye sem volna rossz, de aligha vállal ezért felesleges kockázatot, elvégre a zárókörben a Dortmundot fogadja majd.

20:15

A CSZKA-Leverkusen meccs már befejeződött, 1-1 lett, amivel az oroszok kiestek.

20:10

Az ötödik fordulóval folytatódik a Bajnokok Ligája csoportköre, a keddi kínálat:
E csoport: CSZKA Moszkva-Bayer Leverkusen, Monaco-Tottehnam
F csoport: Sporting-Real Madrid, Dortmund-Legia Warszawa
G csoport: Leicester City-Bruges, Köbenhavn-Porto
H csoport: Dinamo Zagreb-Lyon, Sevilla-Juventus